×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 53

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Pas shumë diskutimesh, Kuvendi i Shqipërisë ka arritur të miratojë Kodin e ri të Etikës së deputetëve në unanimitet të…
Bashkia e Pogradecit ka sekuestruar mesditën e sotme 4 metër kub dru të cilat do të tregtoheshin në mënyrë të…
I ftuar në studion e Fax News, akademiku Artan Fuga foli në lidhje me protestën e banorëve të Kukësit kundër…
Javën që kaloi u shtynë të gjithë proceset penale dhe civile në Gjykatën e Lartë situatë që vijon të mbetet…
Një 42 vjeçar shqiptar ka humbur jetën teksa përpiqej t’i shpëtonte ndjekjes së policisë italiane. Sipas mediave të huaja, policia…
Vajzat dhe gratë e Tiranës do të mund të kryejnë mamografi dhe papteste falas për tri ditë rradhazi. Me qëllim…
Elion Semanaj, kreu i Zyrës Qendrore të Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme ka bërë me dije se pas disa kontrolleve…
Eurocontrol, organizata europiane për sigurinë e navigimit ajror ka paralajmëruar se ditën e sotme më shumë se gjysma e fluturimeve…
Prej datës 1 prill ka hyrë në fuqi taksa e re për banesën. Sipas ligjit të ri, taksa për banesën…
Në javët e para në zyrën e kreut të Akuzës, Marku u angazhua me vrull për të larguar nga pikat…
Ndërkohë që Shqipëria gjendet në një valë tensioni dhe situata politike nuk është aspak e qetë, duket se ambasadori i…
Partia Demokratike ka publikuar një video ku ka krahasuar me Shqipërinë, tarifat në 6 vende të tjera dhe atë të…

Lajmet e fundit

SIGAL UNIQA, 25 Vjet lider në treg/ Ponari: Gjithmonë një hap përpara të tjerëve

Sociale

SIGAL UNIQA, 25 Vjet lider në treg/ Ponari: Gjithmonë një hap përpara të tjerëve

Kompania më e madhe dhe më e besuar e sigurimeve, SIGAL UNIQA Group Austria, kremton 25-vjetorin e themelimit të saj, ngjarje për të cilën u organizua një takim me stafet...

Mariela Shkurta: Veliajt nuk i mjaftojne me vetem te gjallet!

Politikë

Mariela Shkurta: Veliajt nuk i mjaftojne me vetem te gjallet!

Nga Mariela Shkurta:  Eshte fakt tashme! Veliajt nuk i mjaftojne me vetem te gjallet! Si me rastin e inceneratorit, ku pronare rezultojne edhe ata qe kane shkuar ne ate bote, edhe ne...

Vdes Andreas Brehme, futbollisti që shënoi golin e fitores së Gjermanisë në finalen e Botërorit 1990

Kronikë

Vdes Andreas Brehme, futbollisti që shënoi golin e fitores së Gjermanisë në finalen e Botërorit 1990

Gjermania e futbollit ka humbur një kampion bote.   Ka vdekur njeriu që ndihmoi të fitojë Kupën e Botës në finalen e vitit 1990 kundër Argjentinës në Romë, Andreas Brehme.  Kampioni i botës...