×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në autostradën Levan-Vlorë, ku për  pasojë kanë mbetur të plagosur tre persona. Njëri…
Vijon kaosi dhe tensioni i jashtëzakonshëm gjatë protestës të Rruga e Kombit. Uniformat blu kanë provokuar dhe ushtruar dhunë ndaj…
Ashtu siç pritej prej revoltës dhe zemërimit si asnjë herë tjetër e qytetarëve protesta në Rrugën e Kombit kundër vendosjes…
Situata në protestën, e cila po zhvillohet pranë tunelit të Kalimashit, kundër vendosjes së taksës në Rrugën e Kombit, duket…
Ka nisur protesta në Rrugën e Kombit, kundër taksës së vendosur nga qeveria. Qindra qytetarë kanë dalë në protestë kundër…
Pedagogu i bioteknologjisë pranë Universitetit Bujqësor, Kristaq Sini, në një deklaratë të tij, ka risjellë në vëmendje dhe një herë…
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale , shpall listat përfundimtare të kandidatëve  profesionistë ,  të shkencave  teknike mjekësore të kualifikuar,…
Nesër në orën 11:00 është paralajmëruar një protestë masive që do të bashkojë Shqipërinë dhe Kosovën kundër taksës së“Rrugës së…
Historiani Pëllumb Xhufi shkaktoi një “furtunë” reagimesh me deklaratën e tij dy ditë më parë, kur tha se kushtet në…
Pas Fatos Lulos, një tjetër gjyqtare do të dalë përpara trupës gjykuese për t’u rivlerësur. Bëhet fjalë për gjyqtaren Vitore…
Policia e Shetit, në bashkëpunim me strukturat e policisë së Belgjikës ka goditur një grup shqiptarësh që kryenin vjedhje në…
Gjenden autorët  e një seri vjedhjesh në qytetin e Vlorës, por ata janë lënë të lirë për shkak se janë…

Lajmet e fundit

SIGAL UNIQA, 25 Vjet lider në treg/ Ponari: Gjithmonë një hap përpara të tjerëve

Sociale

SIGAL UNIQA, 25 Vjet lider në treg/ Ponari: Gjithmonë një hap përpara të tjerëve

Kompania më e madhe dhe më e besuar e sigurimeve, SIGAL UNIQA Group Austria, kremton 25-vjetorin e themelimit të saj, ngjarje për të cilën u organizua një takim me stafet...

Mariela Shkurta: Veliajt nuk i mjaftojne me vetem te gjallet!

Politikë

Mariela Shkurta: Veliajt nuk i mjaftojne me vetem te gjallet!

Nga Mariela Shkurta:  Eshte fakt tashme! Veliajt nuk i mjaftojne me vetem te gjallet! Si me rastin e inceneratorit, ku pronare rezultojne edhe ata qe kane shkuar ne ate bote, edhe ne...

Vdes Andreas Brehme, futbollisti që shënoi golin e fitores së Gjermanisë në finalen e Botërorit 1990

Kronikë

Vdes Andreas Brehme, futbollisti që shënoi golin e fitores së Gjermanisë në finalen e Botërorit 1990

Gjermania e futbollit ka humbur një kampion bote.   Ka vdekur njeriu që ndihmoi të fitojë Kupën e Botës në finalen e vitit 1990 kundër Argjentinës në Romë, Andreas Brehme.  Kampioni i botës...