×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Historiani Pëllumb Xhufi shkaktoi një “furtunë” reagimesh me deklaratën e tij dy ditë më parë, kur tha se kushtet në…
Pas Fatos Lulos, një tjetër gjyqtare do të dalë përpara trupës gjykuese për t’u rivlerësur. Bëhet fjalë për gjyqtaren Vitore…
Policia e Shetit, në bashkëpunim me strukturat e policisë së Belgjikës ka goditur një grup shqiptarësh që kryenin vjedhje në…
Gjenden autorët  e një seri vjedhjesh në qytetin e Vlorës, por ata janë lënë të lirë për shkak se janë…
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të premte në qytetin e Korçës, ku një vajzë 19 vjecare ka tentuar…
Ambasadori amerikan Lu në konferencën  rajonale kundër trafikimit të qënieve njerëzore,  ka deklaruar se Shqipëria ka treguar udhëheqje rajonale në…
Dy ngjarje të rënda janë shënuar ditën e sotme në qytetin e Fierit. Një 20-vjeçar ka humbur jetën dhe një 17-vjeçare është plagosur…
Ndryshimet e reja në ligjin“Për taksat vendore”, ka zgjeruar kategoritë që përjashtohen nga taksa e banesës, e cila do filloj…
Një 42 vjeçar është arrestuar mesditën e sotme pas  kontrollit  të karrocerit - trajler,  të prishur që kishte në pronësi …
  Gjykata  e Tiranës ka dënuar me 15 vjet burg Ardian Xhillarin, biznesmenin e naftës Virxhin. Me gjykim të shkurtuar…
  Drejtoresha e gjimnazit Sami Frashëri i jep goditjen e parë komunitetit LGBT. Në një intervistë të dhënë për gazetën…
Adem Spahiu, menaxheri që u grabit ditën e djeshme para një banke të nivelit të dytë, teksa po hynte për…

Lajmet e fundit

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

Sport

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

      Shqipëria luan këtë të hënën ndoshta ndeshjen më të rëndësishme të historisë së saj. Kuqezinjtë përballen në Euro 2024 në sfidën e tretë në grup me Spanjën e kualifikuar, duke...

Tifozët shqiptarë janë kampionët e birrës/ Bien nga froni anglezët

Sport

Tifozët shqiptarë janë kampionët e birrës/ Bien nga froni anglezët

Ky është Europian rekordesh për shqiptarët.   Kur ishte menduar se si zakonisht, rekordin për konsumin e birrave do e shënonin anglezët apo skocezët, panorama ka ndryshuar.     Sipas gazetës gjermane, Waltroper Zeitung, kampionët...

Ekspertja: Pse SPAK nuk ndjek paranë e kompanive që ka hetuar, pse nuk bllokon ‘5D’

Politikë

Ekspertja: Pse SPAK nuk ndjek paranë e kompanive që ka hetuar, pse nuk bllokon ‘5D’

  Ekspertja e ekonomisë, Brisida Shehaj ka folur në lidhje me skandalin e inceneratorëve se kush pritet të digjet tani. Gjatë bisedës, Shehaj tha se SPAK nuk po ndjek paranë e kompanive...