Tre persona mbetën të plagosur lehtë nga shpërthimi i një bombole gazi në një byrektore në Yzberisht. Ngjarja ka ndodhur…
Sipas një skenari normal, pa rritje të emigracionit dhe rënie të lindjeve mosha mesatare e popullsisë Shqipërisë sipas projeksioneve të…
ëshilli i Lartë Gjyqësor është vënë në dijeni që në muajin nëntor të vitit të kaluar se në Gjykatën e…
jashtë persona janë arrestuar dhe 2 të tjerë janë shpallur në kërkim me akuzën e kultivimit të lëndëve narkotike. Policia zhvilloi…
Një operacion i gjerë po zhvillohet në këtë momente nga Policia e Shtetit në qarkun e Tiranës, ku deri më…
Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen njoftoi sot se KE do të paraqesë një metodologji të re të…
Bashkia Shkodër dhe shoqatat antikomuniste përkujtuan në Shkodër 30 vjetorin e demonstratës së 14 janarit 1990. Nderoi pjesëmarrjen ish presidenti…
ak më parë Alketa Vejsiu ka ndarë me ndjekësit e saj lajmin më të rëndësishëm të karrierës. Ajo ka treguar…
I njohur si një nga drejtuesit e të ashtëquajturës banda e Durrësit, Endrit Dokle është liruar nga burgu. Dokle ka…
Si pjesë e grupit të strukturuar kriminal që kryen 51 grabitje në Gjermani, Gentian Durakut i pranohet gjykimi i shkurtuar…
Një javë më parë, nëpërmjet një materiali propagandistik të shpërndarë në media dhe rrjete sociale, kryetari i bashkisë së Tiranës,…
Vijon puna nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë. Gjatë 24 orëve…

Lajmet e fundit

U kapën në Bari, gjatë megaoperacionit të policisë italiane/ Zbardhen emrat e dy shqiptarëve

Aktualitet

U kapën në Bari, gjatë megaoperacionit të policisë italiane/ Zbardhen emrat e dy shqiptarëve

Mediat fqinje kanë zbardhur emrat e dy shqiptarëve të arrestuar, nga policia italiane në San Salvo, pas megaoperacionit të kryer në Bari. Bëhet e ditur se shqiptarët e arrestuar janë Denis Bimi...

Humbi djalin 2 vjeçar nga zjarri/ Babai i 8 fëmijëve: Isha në punë kur më thanë ka rënë zjarr

Aktualitet

Humbi djalin 2 vjeçar nga zjarri/ Babai i 8 fëmijëve: Isha në punë kur më thanë ka rënë zjarr

Në banesë ndodhej vetëm nëna e tij me vajzën disa muajshe, ndërsa i ati ishte duke mbledhur kanoçe për të siguruar ushqim për 8 fëmijët e tij. Shkaqet e zjarrit...

Aksion i gjerë në Tiranë e disa qytete, kapet drogë në formë çokollate, në pranga 4 anëtarë të një grupi kriminal

Aktualitet

Aksion i gjerë në Tiranë e disa qytete, kapet drogë në formë çokollate, në pranga 4 anëtarë të një grupi kriminal

Një operacion i gjerë policor po zhvillohet në Tiranë dhe disa qytete të tjera, për goditjen e grupeve kriminale të trafikut të drogës. Gazetarja Dorjana Bezat raporton për “BalkanWeb” se nga super-aksioni policor...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!