Shpërndarja e lëndëve narkotike në doza të vogla është kthyer në një fenomen të zakonshme në çdo lagje të…
Duket se pandemia e Covid ka ‘pushtuar’ institucionet arsimore. Burime për “Panorama” bëjnë të ditur se në Elbasan 4 mësues…
Rriten sërish rastet ditore me COVID-19. Po ashtu edhe urgjencat në spitale. Në të gjithë vendin numri i të infektuarve…
Njerëzit që janë prekur nga koronavirusi, do të infektojnë rreth gjysmën e anëtarëve të familjes së tyre, me të rriturit…
  Vazhdon të shënohen shifra të larta infektimesh me Covid-19 në vend. Sipas njoftimi të ministrisë së Shëndetësisë në 24…
  Vijon në ditën e 21 greva e grave naftëtare në Balsh. Gazetari Ervis Kuçi sjell pamje në redaksinë e…
  Nga Banorët e Unazes se Re Qeveria ka nisur një mekanizëm politik jo ligjor, një strategji burgosjeje për banorët…
  Një sasi e konsiderueshme marijuane, e cila po transportohej me një kamion të ngarkuar me perime, është ndaluar këtë…
  Një sulm terrorist ka ndodhur dje në Vjenë të Austrisë, duke lënë të vdekur katër civilë dhe të plagosur…
  Çdo ditë që kalon e bën edhe më të vështirë situatën e koronavirusit në Shqipëri. Ditën e sotme janë…
  Adem Demiri (Halili) është polici hero nga Kosova që arrestoj mbrëmë terroristët në Vjenë. Ademi mbrëmë u bë hero…
  Tre policë që luftuan dje me terroristët ishin shqiptarë nga Kosova. Kështu tha ministrja e jashtme e Kosovës, Meliza…