×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të premte në qytetin e Korçës, ku një vajzë 19 vjecare ka tentuar…
Ambasadori amerikan Lu në konferencën  rajonale kundër trafikimit të qënieve njerëzore,  ka deklaruar se Shqipëria ka treguar udhëheqje rajonale në…
Dy ngjarje të rënda janë shënuar ditën e sotme në qytetin e Fierit. Një 20-vjeçar ka humbur jetën dhe një 17-vjeçare është plagosur…
Ndryshimet e reja në ligjin“Për taksat vendore”, ka zgjeruar kategoritë që përjashtohen nga taksa e banesës, e cila do filloj…
Një 42 vjeçar është arrestuar mesditën e sotme pas  kontrollit  të karrocerit - trajler,  të prishur që kishte në pronësi …
  Gjykata  e Tiranës ka dënuar me 15 vjet burg Ardian Xhillarin, biznesmenin e naftës Virxhin. Me gjykim të shkurtuar…
  Drejtoresha e gjimnazit Sami Frashëri i jep goditjen e parë komunitetit LGBT. Në një intervistë të dhënë për gazetën…
Adem Spahiu, menaxheri që u grabit ditën e djeshme para një banke të nivelit të dytë, teksa po hynte për…
Policia e krimit ekonomik në Shkodër ka arrestuar dje pronarin e një firme dhe 2 punonjës të saj, pasi prodhonin…
Punonjësit e Landfillit  kanë nxjerrë një person të vdekur nga lumi Shkumbin. Mësohet  se viktima është e seksit mashkull, rreth…
Tri vajza kanë mbetur të plagosura si pasojë e një aksidenti të ndodhur në aksin Tiranë-Durrës, ku një furgon me…
Nuk është i pari vit që Shkodra bie nën pushtetin e plotë të ujit dhe kryeministri  Rama përvecse nuk ka…

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...