Baleti është ajo gjini artistike e cila i shpreh ndjesitë e saj përmes lëvizjeve te shoqëruara me muzikë, shfaqje skeniko-muzikore…
Artisti i njohur Agim Mujo është ndarë nga jeta në moshën 63-vjeçare. Ai është vëllai i aktores së madhe shqiptare…
Aktorja e famshme italiane, Sophia Loren, mbush sot tetëdhjetë e pesë vjet, duke lënë pas vetes një mori suksesesh në…
Jorida Tabaku, ish-deputetja e PD, zbardhi para medias sot, arsyen pse kryeministri e anulloi tenderin e rrugës Kardhiq - Delvinë…
Ekspozita “Western Promises" vjen për publikun me veprat e skulptorëve të njohur italianë Emiliano Perino dhe Luca Vele. Art, imagjinatë,…
Në Muzeun Historik Kombëtar u hap ekspozita me titull “Luftim e Mundim”. Ky aktivitet organizohet me rastin e 80-vjetorit të…
Legjendat britanike të rokut, “The Rolling Stones” me rastin e pesëdhjetëvjetorit të publikimit të albumit të famshëm ‘Let It Bleed’,…
Monografia “Nexhmije Pagarusha” është një rrëfim personal dhe origjinal i një udhëtimi të mrekullueshëm në jetën dhe krijimtarinë e këngëtares…
Akademia e Shkencave uroi përzemërsisht shkrimtarin Ismail Kadare, i cili, pas një gare të gjatë u shpall fitues i konkursit…
Filmi satirik “Jojo Rabbit”, me regji të Taika Waititit, është vlerësuar si prodhimi më i mirë i vitit në Festivalin…
Kevin Hart përballet me një proces gjyqësor prej 60 milion dollarësh. Modelja dhe aktorja Montia Sabbag akuzoi komedianin për neglizhencë,…
Filmi “Streha mes reve” me skenar dhe regji nga Robert Budina është përcjellë me interesin e publikut në disa qytete…

Lajmet e fundit

Votuesit si vajzat, të shikojnë shoferin, se fëmijët nuk do kenë baba makinën

Aktualitet

Votuesit si vajzat, të shikojnë shoferin, se fëmijët nuk do kenë baba makinën

Nga Kim Mehmeti  “Nëse vajzave duhet dhënë këshillën e njohur se, nuk duhet ta shikojnë makinën e shtrenjtë, por djalin që e drejton atë - ngaqë fëmijët nuk do i ngjajnë...

Dafina Duti bëhet nënë për herë të dytë

Lifestyle

Dafina Duti bëhet nënë për herë të dytë

Në shtator të këtij viti, këngëtarja Dafina Duti tregoi për here të parë se ishte në pritje të ëmbël. Këngëtarja u shpreh e emocionuar se nga martesa e saj e...

“Dokument nga 9 vende të BE për zgjerimin”, Gjosha: Propozimet të jenë më konkrete, të ketë afate e mbështetje financiare

Politikë

“Dokument nga 9 vende të BE për zgjerimin”, Gjosha: Propozimet të jenë më konkrete, të ketë afate e mbështetje financiare

Ish-ministrja e Integrimit Klajda Gjosha flet për një dokument të përgatitur nga 9 vende të BE për procesin e zgjerimit si një alternativë ndaj dokumentit francez të dalë më herë. Ndërkohë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!