Ka ndërruar jetë në moshën 86-vjeçare shkrimtari indian, nobelisti Vidiadhar Surajprasad Naipau. Ai ishte fitues i çmimit “Nobel” për letërsi…
Para një jave u nda nga jeta aktori i mirënjohur kosovar Sylejman Lokaj, i njohur në rrethin e kolegëve si…
Edhe pse ka mbi 5 vjet në krye të këtij institucioni, ministria Kumbaro nuk ka mundur të realizojë një strategji…
Nën ritmin e muzikës dhe veshjeve tradicionale, në qafën e Predelecit në Kelmend u zhvillua “Logu i Bjeshkëve”, një aktivitet…
Me tingujt e saj unikë, të gërshetimit të muzikës tradicionales dhe jazzit,  këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, më 16 gusht…
Ndarja nga jeta e artistit të madh shqiptar, Gaqo Çako ka sjellë hidhërim. Aktori  dhe regjisori i madh shqiptar, Pirro…
Një tempull i epokës helenike që daton më shumë se 2.000 vjet është zbuluar në gërmimet arkeologjike në Turqinë Qendrore.…
Një nga studiot më të mëdha të filmit në Hollywood, Universal Studios, ka bërë të ditur se pas plot 32…
Është koha e shfaqjeve në sheshe të hapura  por është dhe koha e premierave të mëdha. Ansambli Popullor i Këngëve…
Ndonjëherë, gurët janë më shumë se sa thjesht copëza të shkërmoqura toke. Ndonjëherë ata japin detaje mbi të kaluarën apo…
Nga SHPENDI TOPOLLAJ Kur ndjeva detyrimin moral që të shpreh pikëllimin tim në këtë ceremoni funebre mbushur me lot e…

Lajmet e fundit

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Aktualitet

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Prej dy ditësh numri i rasteve aktive me koronavirus në vendin tonë është rritur. Deri më tani numri i personave aktivë me koronavirus në vendin tonë është 220 raste, kryesisht...

Tragjike në Mamurras, gruaja e ish-boksierit gjendet e djegur në banesë (VIDEO)

Aktualitet

Tragjike në Mamurras, gruaja e ish-boksierit gjendet e djegur në banesë (VIDEO)

Një ngjarje tragjike ka ndodhur sot në Mamurras, ku një 69-vjeçare është gjetur e djegur në banesën e saj, ku jetonte e vetme. Gazetari Elidon Ndreka raporton për ‘BalkanWeb’ se viktima, Gjelina Hoti...

Dërguan afër 4 ton drogë nga Shqipëria në Itali, në pranga shqiptarë e italianë

Kronikë

Dërguan afër 4 ton drogë nga Shqipëria në Itali, në pranga shqiptarë e italianë

BRINDIZI / LECEGuardia Di Finanza e Brindizit në bashkëpunim me Antimafian Italiane të Leces kanë përfunduar me sukses sot në mëngjes operacionin e quajtur “San Silvestro 2018”, që ka cuar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!