SKP i bën thirrje Ramës e Ahmetajt: Kultura 1% të Buxhetit të Shtetit  SPK - Skena e Pavarur Kulturore i…
Nuk qenka e thënë që publiku artëdashës i Vlorës ta ndjekë shfaqjen “Senatori Fox”, edhe pse biletat i ka prerë…
Eugent Bushpepa ka bërë shqiponjën edhe me Ermal Metën. Të njëjtën gjë e bëri disa ditë më parë edhe me…
Finalja e madhe e festivalit Europian të 12 majit por pritet me padurim kjo sepse nga 26 konkurrentë, 3 prej…
Fieri pret për të pestin vit Panairin Kombëtar të Librit! Rreth 100 botues, institucione kulturore, arsimore, klube shkrimtarësh, OJF nga…
Pas suksesit në Shkodër, Shfaqja Gomari i Babatasit bazuar në një prej kryeveprave të At Gjergj Fishtës do të ngjitet…
Tabloja “Los Rivales” e piktorit meksikan Diego Rivera është bërë vepra latino-amerikane më e shtrenjtë në historinë e ankandeve. Ajo…
Tragjikomedia “Vetëvrasësi” shkruar nga autori rus Nikolai Erdman vijon për publikun në mbrëmjet e datave 13 dhe 14 maj në…
Numri i shqiptarëve që lexojnë duket se po pëson rënie. Sipas të dhënave statistikore të kulturës nga INSTAT, numri i…
Pallati i Brigadave do të hapë dyert këtë të shtunë për të gjithë dashamirësit e artit, duke pasuruar jetën kulturore…
Në të gjithë globin, "selfie" është bërë një fenomen i mediave sociale. Ndërsa konsiderohet si akt që tregon mungesë edukate…
Ndonëse filozofi rumun Mihai Shora i ka kaluar të njëqindtat, ai vijon të jetë ndër opozitarët më aktivë – në…

Lajmet e fundit

FOTO/ Thaçi selfie me Ramën: Me Edin si çdoherë, pa protokoll...

Politikë

FOTO/ Thaçi selfie me Ramën: Me Edin si çdoherë, pa protokoll...

Gjatë vizitës së tij në Tiranë, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është takuar edhe me kryeministrin Edi Rama. Përmes një postimi në Facebook, kreu i shtetit në Prishtinë shkruan se takimi...

Gjykata e Apelit kthen në detyrë anëtarin e KPA-së, Luan Daci

Aktualitet

Gjykata e Apelit kthen në detyrë anëtarin e KPA-së, Luan Daci

Gjykata e Posaçme e Apelit kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar vendosi të ndryshojë vendimin e Gjykatës Kundër Korrupsionit dhe Krimit dhe ta rikthejë në detyrë anëtarin e KPA, Luan...

Pas drejtoreshës së Kufirit, arrestohet edhe motra e saj

Aktualitet

Pas drejtoreshës së Kufirit, arrestohet edhe motra e saj

Vazhdojnë arrestimet për grupin e përfshirë në trafikun e emigrantëve nga vendet e Lindjes në Shqipëri, për të vijuar në shtetet e Bashkimit Europian Në kuadër të operacionit “Toka e premtuar”...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!