×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Dossier/Shqipëria në Eurovizion Pas suksesit që pati Anjeza Shahini në Eurovizionin e Stambollit, 2004, ku u rendit e shtata në…
Në gjendje tejet të mjerueshme dhe në pritje të shtetit shqiptar. Kjo që shihni në foto, është shtëpia dykatëshe e…
 “Hello, my name is Tirana”, një ekspozitë me 40 fotografi bardhë e zi që pasqyron historinë dhe kulturën e kryeqytetit…
 Dje u zhvillua takimi i shtatë në oborrin e Teatrit Kombëtar . Ndërkohë, artistët kan vendosur ta çojnë në një…
Dossier/Shqipëria në Eurovizion Anjeza Shahini, duhet të jetë vërtet e nderuar edhe me fat që ishte ajo e cila shkeli…
Nga Istref  HAXHILLARI U mbushën plot 146 vite nga lindja e Dr. Gjergj Pekmezit, i njohur si profesor i shqipes,…
Charlie Chaplin ishte 23 vjeç në 1916 kur ai ishte tashmë ylli i më shumë se pesëdhjetë filmave të shkurtër,…
Artistë të shumtë por dhe qytetarë po vijojnë protestën e radhës kundër prishjes së Teatrit Kombëtar. Në këtë takim kanë…
Sot është data 23 prill, e njohur si Dita Ndërkombëtare e Librit dhe e së Drejtës së Autorit. Lidhur me…
Ajo që e bëri domethënëse lidhjen e tij me Shqipërinë nuk është vetë dedikimi që ai i kushtoi vendit të…
Gondolat, varkat turistike në rrugët ujore të Venecias janë ikona romantike dhe simboli i qytetit italian. Të prodhuara për herë…
Studiuesi i njohur i letrave shqipe, Robert Elsie, pak kohë më parë ka publikuar një vepër të re. Libri titullohet…

Lajmet e fundit

PS vihet në lëvizje për zgjedhjet e pjesshme vendore/ Zbulohet kandidatja e Shkodrës

Politikë

PS vihet në lëvizje për zgjedhjet e pjesshme vendore/ Zbulohet kandidatja e Shkodrës

  Pas dekretimit të datës së zgjedhjeve të pjesshme vendore më 6 Mars, Partia Socilaiste është vënë në lëvizje dhe ka përzgjedhur disa prej kandidatëve. Kryeministri Edi Rama ka vendosur që Majlinda...

Sasia prej 500 kg drogë e kapur në Mal të Zi në kamionin me bimë medicinale mbetet “jetime”. Zbardhet dëshmia e shoferit dhe pronarit të ngarkesës

Kronikë

Sasia prej 500 kg drogë e kapur në Mal të Zi në kamionin me bimë medicinale mbetet “jetime”. Zbardhet dëshmia e shoferit dhe pronarit të ngarkesës

Drejtuesi i kamionit ku u kap sasia prej 500 kg drogë e llojit marijuanë në Malin e Zi ka deklaruar se nuk kishte dijeni mbi praninë e lëndës narkotike, e...

Fushata e re e markës “Gucci” përballet me kritika të shumta duke përdorur kafshë të vërteta për të festuar “Vitin Kinez të Tigrit”

Lifestyle

Fushata e re e markës “Gucci” përballet me kritika të shumta duke përdorur kafshë të vërteta për të festuar “Vitin Kinez të Tigrit”

  Marka luksoze e modës Gucci është përballur me kritika për fushatën e saj të fundit për të cilën ka paraqitur tigra të vërtetë. Pasi janë publikuar disa foto të fushatës...