Një konkurrente ukrainase ka interpretuar një këngë në gjuhën shqipe gjatë konkurrimit të saj të djeshëm në “The Voice of…
Mbrëmjen e kaluar këngëtari i cili adhurohet më së shumti nga femrat Enrique Iglesias dha koncertin e tij  në shtetin…
Për të 49-tin vit me radhë, qyteti i Ferizajit bëhet nikoqir i shfaqjeve teatrale, përmes festivalit më prestigjioz kombëtar të…
Lajm tjetër i zi për artin shqiptar. Është ndarë nga jeta aktorja Shpresa Bërdëllima. Aktorja që u bë e famshme…
Shkrimtari Ismail Kadare u nderua sot me Çmimin Pak Kyongni 2019. Ceremonia për dhënien e këtij çmimi u zhvillua sot,…
Aktorja, skenaristja dhe shkrimtarja Anisa Markarian ka rrëfyer për jetën e saj në emisionin “Kjo Javë” në “News24”. Ajo foli për…
E rikthyer në jetën artistike shqiptare, pas 30 vitesh mungesë, aktorja, skenaristja dhe shkrimtarja Anisa Markarian është rrëfyer këtë mbrëmje…
Bajram Sefaj (Fragment i shkurtër shkëputur nga një prozë e gjatë!)   Për të evituar ngatërrimin, përzierjen, hutimin e mundshëm,…
Prej më shumë se 1 viti e gjysëm, aktorët dhe qytetarët protestojnë kundër projektit të prishjes së godinës së tij.…
Qëndresës mbi një-vjeçare në mbrojtje të Teatrit Kombëtar i janë bashkuar jo vetëm qytetarë, artistë, intelektualë dhe politikanë vendas, por…
Edhe pse eshte shkeputur fare nga skena dhe kinematografia shqiptare, eë gjithë e mbajme mend aktoren shqiptare me rolin e…
Gérard Depardieu, aktori i njohur francez është duke xhiruar një film në Gjirokastër. Megjithëse sheshxhirimi është mbajtur larg interesit të…

Lajmet e fundit

“Furtunë” në Hipotekën e Beratit, KLSH kallëzon në Prokurori drejtues dhe ish-drejtues të institucionit

Aktualitet

“Furtunë” në Hipotekën e Beratit, KLSH kallëzon në Prokurori drejtues dhe ish-drejtues të institucionit

“Furtunë” në Hipotekën e Beratit, KLSH kallëzon në Prokurori drejtues dhe ish-drejtues të institucionit Shkelje në hipotekën e Beratit – KLSH kallëzon në Prokurori shumë punonjës të këtij intitucioni për “shpërdorim...

Virusi i Ebolës po përhapet me shpejtësi në këtë shtet, ja sa raste u shënuan

Aktualitet

Virusi i Ebolës po përhapet me shpejtësi në këtë shtet, ja sa raste u shënuan

Rastet me virusit vdekjeprurës Ebola janë rritur në Republikën Demokratike të Kongos. Punonjësit e kujdesit shëndetësor mbeten kryesisht larg nga vendet ku gjenden njerëzit e sëmurë, pasi militantët sulmuan kampin e...

Detaje të tjera nga atentati me armë në Peqin/ Një vit më parë u vranë tre persona në Bradashesh. Lidhja midis viktimave. Dyshime për..

Kronikë

Detaje të tjera nga atentati me armë në Peqin/ Një vit më parë u vranë tre persona në Bradashesh. Lidhja midis viktimave. Dyshime për..

Duhen edhe pak ditë që të mbushet një vit nga atentati me armë në Bradashesh të Elbasanit ku mbetën të vrarë tre persona, që një tjetër ngjarje e rëndë të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!