Policia e Kosovës ka vënë në pranga dy shtetas të Malit të Zi, të kërkuar përmes INTERPOL-it për vepra të…
Policia gjermane po vazhdon hetimet lidhur me aksidentin që ndodhi të hënën në Duningen të Gjermanisë, ku humbën jetën 26-vjeçari…
Komisioni Evropian dhe Maqedonia arritën sot një marrëveshje që do t’i mundësojë rojeve kufitare evropiane për të ndërhyrë në territorin…
Sot, Kuvendi do të vazhdojë seancën e 53-të, në të cilën ka disa ligje në rendin e ditës, por dhe…
Saga disavjeçare për liberalizimin e vizave për kosovarët, prej sot (e mërkurë) ka hyrë në fazën finale të saj, pasi…
Policia e Kosovës arrestoi të mërkurën tre persona të huaj dhe një shtetas të Kosovës, të cilët kërkoheshin për vepra…
Policia e Kosovës ka nisur një operacion të gjerë pasditen e së mërkurës në Prishtinë pas informatave se disa persona…
Guardia di Finanza ka sekuestruar një numër makinash me targa nga Shqipëria, Bjellorusia e Ukraina, të blera nga qytetarë italianë.…
Policia greke ka asgjesuar një rrjet ndërkombëtar të kultivimit dhe trafikut të drogës. Në pranga janë vënë 8 persona, mes…
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi i cili po qëndron në Bruksel, ka paralajmëruar konferencën e përbashkët me komisionarin Dimitris Avramopoulos,…
Dimitris Avramopoulos, Komisioneri Evropian për Migracionin, Çështjet e Brendshme dhe Shtetësinë, nuk e ka pritur takimin me delegacionin kosovar në…
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi pas përfundimit të takimit të zhvilluar në Bruksel me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq në…

Lajmet e fundit

Zbulohet lidhja, modelja shqiptare prej vitesh e lidhur me boksierin nga Tunizia

Show-biz

Zbulohet lidhja, modelja shqiptare prej vitesh e lidhur me boksierin nga Tunizia

Gjatë gjithë kësaj periudhe janë zbuluar lidhje të ndryshme të femrave shqiptare me të huaj, e dashuria nuk njeh kufij, pasi i kapërcen ato.   Një tjetër romancë dashurie që ka vite...

Infrakt në stadium/ Ja si vdiq kryebashkiaku i Rrogozhinës

Kronikë

Infrakt në stadium/ Ja si vdiq kryebashkiaku i Rrogozhinës

Është ndarë nga jeta kryetari i Bashkisë së Rrogozhinës, Haxhi Memolla.  Infarkti i ka marrë jetën kryebashkiakut.

Përplasen dy makina në autostradë, një vajzë e plagosur

Kronikë

Përplasen dy makina në autostradë, një vajzë e plagosur

Një 23-vjeçare është plagosur këtë të shtunë si pasojë e një aksidenti rrugor të ndodhur në autostradën Laç-Fushë Krujë. Sipas informacioneve një mjet tip ‘Benz’ me drejtues shtetasin A. L., ka...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!