Partitë opozitare në Kuvendin e Kosovës, ka kohë që e kanë ashpërsuar dukshëm fjalorin politik dhe retorikën karshi koalicionit qeverisës.…
Marrëveshja për emrin e ri të Maqedonisë, e arritur mes kryeministrit Zoran Zaev dhe homologut të tij grek, Alexis Tsipras,…
I pari i Kishës Katolike në Kosovë, Imzot Dodë Gjergji, u ka shërbyer kafe të gjithë udhëtarët në aeroplanin e…
I pari i Kishës Katolike të Kosovës, Imzot Dodë Gjergji, ka shpërblyer me nga një kafe të gjithë udhëtarët në…
Pika kufitare Kosovë-Shqipëri po përballet me fluksin e madh të kosovarëve që ia kanë mësyrë Shqipërisë në ditën e Bajramit…
Ministri i Jashtëm gjerman Heiko Mass ka folur për zgjerimin e BE si dhe Ballkanin. Ministri gjerman ka thënë se…
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, i ofroi byrekë policëve me rastin e festës së Fiter Bajramit. Në profilin…
Babai i kryeministrit Ramush Haradinaj, Hilmiu, është duke u trajtuar në spital për shkak të një problemi shëndetësor. Sot, Haradinaj…
Gazetari i njohur grek, Stefanos Chios, është arrestuar mbrëmjen e së enjtes me urdhër të Prokurorisë. Arrestimi i tij vjen…
Qeveria miratoi marrëveshjen mes Maqedonisë dhe Greqisë në seancën e sotme qeveritare dhe i dha dritë jeshile publikimit të saj zyrtar.…
Kryeministri Ramush Haradinaj, duke i uruar besimtarët myslimanë me rastin e Fetës së Bajramit, ka vlerësuar se kjo festë përhapë…
Shefja e misionit të BE-së për Sundimin e Ligjit në Kosovë (EULEX), Aleksandra Papadopoulou, tha sot se e konsideron të…

Lajmet e fundit

Nuk është vetëm Braithwaite, ja lojtarët që kanë dështuar gjatë prezantimit me klubin e ri

Sport

Nuk është vetëm Braithwaite, ja lojtarët që kanë dështuar gjatë prezantimit me klubin e ri

Martin Braithwaite nuk ishte lojtari i vetëm që ka patur një prezantim të keq me klubin e ri. Futbollisti danez gjatë prezantimit që bëri në Camp Nou u përpoq të bënte disa...

'Mbro Teatrin, firmos dhe ti!' Nis peticioni në hyrje të godinës historike

Aktualitet

'Mbro Teatrin, firmos dhe ti!' Nis peticioni në hyrje të godinës historike

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka çelur sot, mbledhjen e firmave nga qyetarët për mbrojtjen e godinës së Teatrit Kombëtar dhe firmat mblidhen pikërisht në hyrje të saj  “Firmos edhe ti!”...

Ronaldo në prag të ndeshjes së 1000-të në karrierë

Sport

Ronaldo në prag të ndeshjes së 1000-të në karrierë

Juventus luan ditën e sotme ndaj Spal në transfertë, ndeshje e vlefshme për javën e 25-të në Serie-A. Ndeshje e lehtë në letër, por bardhezinjëve nuk u lejohet asnjë gabim pasi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!