Përveç armës kallashnikov me të cilën kreu vrasjen, Kliti Lekës i është gjetur në makinën e tij edhe një…
  Vritet me armë zjarri ndërtuesi në HimarëNjë ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Himarë, ku është…
  Banorët e pallatit ku jetonte Lefter Zhidru, kishin kërkuar disa herë ndihmë tek policia për fqinjin e tyre problematik.…
  Të tjera detaje mësohen për 71-vjeçarin e ekzekutuar dje nga policia në Elbasan, Lefter Zhidru. Zhidru me origjinë nga…
  Prej mbi 3 orë 71-vjeçari Lefter Zhidru nuk pranon t’i dorëzohet RENEA-s pasi u konfliktua me gruan dhe qëlloi…
një 71-vjeçar ka hapur zjarr ndaj Policisë dhe po vijon të qëllojë duke bërë rezistencë.Mësohet se Policinë e ka lajmëruar…
  Publikohet fotoja e 71-vjeçarit, Lefter Zhidru, i cili po terrorizon Elbasanin që prej orës 13:00, pasi qëlloi me armë…
  Një 71 vjeçar qëllon me kallashnikov drejt policisë në lagjen “11 nentori”Lefter Zhidru nuk pranon të dorëzohet ndërsa nga…
  Vrasja e shqiptarit Selavdi Shehaj 38 vjec, tipike mafioze, e cila po hetohet nga Antimafia e Romës, ka risjellë…
  Shënohet viktima e dytë në Greqi, si pasojë e stuhisë që godit gjatë natës ishujt e detit Jon, Peloponezin…
  Një ngjarje e rëndë mesoht se ka ndodhur në Gjirokastër gjatë orëve te fundit. Gjatë natës një e moshuar…
Mediat vendase shkruajnë se karteli drejohej nga grupe shqiptare lider në kontinent, të specializuar për trafikun e drogës, teksa operacioni…

Lajmet e fundit

Çështja e detit në Hagë, ish-ministrja e LSI: Nxjerrë në pah se ku qëndron ngërçi i bisedimeve, Rama me dy fytyra

Politikë

Çështja e detit në Hagë, ish-ministrja e LSI: Nxjerrë në pah se ku qëndron ngërçi i bisedimeve, Rama me dy fytyra

  Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha ka reaguar në lidhje me marrëveshjen e detit mes Greqisë dhe Shqipërisë, ku çështja do të shkojë në Gjykata e Hagës. Përmes një mesazhi në ‘Facebook’...

Spahiu: Bashkia e Tiranës është kthyer në abuzuesen më të madhe të fondeve publike dhe taksave të rritura

Politikë

Spahiu: Bashkia e Tiranës është kthyer në abuzuesen më të madhe të fondeve publike dhe taksave të rritura

  Eksperti i ekonomisë njëherësh dhe kryetar i Lëvizjes Socialiste për Integrim për Tiranën, Përparim Spahiu deklaron se përmes reformës territoriale, Bashkitë, sidomos kjo e Tiranës, janë kthyer në abuzuesit më...

“Çdokush duhet të jetë krenar për suksesin e saj”, ish-deputetja serbe vlerëson këngëtaren Dua Lipa, ja mesazhi i saj

Lifestyle

“Çdokush duhet të jetë krenar për suksesin e saj”, ish-deputetja serbe vlerëson këngëtaren Dua Lipa, ja mesazhi i saj

Ish-deputetja serbe Rada Trajkoviç ka vlerësuar këngëtaren me origjinë shqiptare, Dua Lipa, duke thënë se çdo kush nga Kosova, serb apo shqiptar duhet të jetë krenar me suksesin që ajo...