×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

jykata për Krimet e Rënda përfundoi procesin gjyqësor ndaj katër të pandehurve të dosjes “Treblova”, gjatë arrestimit të të cilëve…
Hetimi për trafikimin e 613 kilogramëve kokainë kolumbiane në Shqipëri do të kryhet nga Prokuroria e Durrësit. Kjo prokurori nuk…
Një i ri ka mbetur i plagosur me armë zjarri këtë të hënë në qytetin e Elbasanit. I plagosuri është…
Nezar Seiti, i ashtuquajturi fnancieri i bandes "Tahiri Habilaj" neser ne ora 14 do te deshmoje ne prokurorine e Catania,…
Një person ende i paidentifikuar është qëlluar me armë zjarri  tek zona e brrylit në Tiranë. Ndërkohë, policia dhe ambulanca…
Një shqiptar është arrestuar nga policia në Zvicër, pasi akuzohet se ka shkelur rregullat e qarkullimit rrugor. Shqiptari u arrestua…
Kisha e Shna Ndout në Laç është grabitur për të disatën herë. Bastisja e radhës ndodhi dy ditë më parë…
“Nuk kam asnjë lloj konflikti tjetër veç konflikteve për pronat”. Kështu mësohet të ketë deklaruar para hetuesve 38-vjeçari Ervin Memo,…
Anëtarët e një grupi kriminal shqiptar në Angli janë dënuar në total me 17 vite burg për trafik të kanabisit…
Një 34-vjeçar është gjetur i mbytur ditën e sotme në Karaburun. Bëhet fjalë për shtetasin Armand Halvaxhiu nga Tirana.  Trupi…
Një 34-vjeçar është mbytur ditën e sotme në Karaburun. Siç bëhet me dije nga policia, ngjarja ka ndodhur në vendin…
Pushuesit në plazhin e Durrësit janë shtuar dhe temperaturat e larta u kanë afruar mundësi për të hyrë në det.…

Lajmet e fundit

Peka: Ramës iu kërkua të 'azilohet' në Presidencë dhe të zëvendësohet nga Veliaj

Politikë

Peka: Ramës iu kërkua të 'azilohet' në Presidencë dhe të zëvendësohet nga Veliaj

  Gazetari Çim Peka deklaroi në emisionin 'Task Force' me Sonila Meçon në Syri Tv se kryeministrit Rama i është kërkuar të shkojë në Presidencë dhe të azilohet përfundimisht, dhe vëndin...

Pagesat e drejtpërdrejta te klientët, çelësi i suksesit për SIGAL UNIQA-n

Aktualitet

Pagesat e drejtpërdrejta te klientët, çelësi i suksesit për SIGAL UNIQA-n

  Shpeshherë dëgjojmë për qytetarë që ankohen për kompanitë e sigurimeve. Dikush pretendon për mospagim e dikush tjetër për pagim jo konform dëmit të pësuar. SIGAL UNIQA ka qënë iniciatore e...

Aurel Bylykbashi: Duhen bashkuar muskujt kundër kësaj diktature

Politikë

Aurel Bylykbashi: Duhen bashkuar muskujt kundër kësaj diktature

  Ish-drejtuesi i PD në Elbasan, Aurel Bylykbashi, ka qënë ditën e djeshme në protestën e zhvilluar në të gjitha komisariatet e vendit kundër vrasjes së të riut brenda në komisariatin...