I dyshuar si trafikant droge, një polic i komisariatit nr.2 është shpallur këtë të premte në kërkim nga policia e…
Policia e Tiranës ka konfirmuar zyrtarisht lajmin e ditës së djeshme  se Kastriot Gjuzi është kapur në kufirin jeshil nga…
Një aksident tragjik ka ndodhur paraditen e të premtes në Tropojë, ku një 64-vjeçar ka humbur jetën si pasojë e përplasjes…
Një 43-vjeçar është arrestuar nga policia pasi ka kanosur me thikë mjekun e spitalit të Gramshit. Autori i kanosjes është…
Një automjet është përfshirë nga flakët gjatë orëve të para të mëngjesit të së premtes, në qytetin e Durrësit. Mjeti…
Kamera dhe mikrofoni i Fax News ishte sot në shtëpinë e njërit prej protestuesve kuksianë të arrestuar e të lënë…
Një zjarr ka përfshirë ashensorin e një pallati në zonën e ‘Myslym Shyrit’ në Tiranë. Gazetarja Dorjana Bezati raportoi për…
Edhe pse para tre javësh qindra kuksianë dolën në protestë dhe prishën sportelet ku do të bëhej pagesa për rrugën…
Vdekja e 17 vjeçarit Ardit Gjoklaj në landfillin e Sharrës në verën e vitit 2016, tronditi mbarë opinionin publik, ndërsa…
Rezultatet e ADN-së për fëmijën e lindur nga 15-vjeçarja Xh. Biba, e cila akuzoi bashkëfshatarin e saj se e kishte…
Nga Interpol Tirana u krye ditën e sotme ekstradimi nga Greqi drejt vendit tonë, i shtetasit shqiptar në kërkim ndërkombëtar…
Ka kaluar më shumë se një muaj që kur 21-vjeçarja Marjana Cmeta u fut pas hekurave për vrasjen e vjehrrës…

Lajmet e fundit

Peka: Ramës iu kërkua të 'azilohet' në Presidencë dhe të zëvendësohet nga Veliaj

Politikë

Peka: Ramës iu kërkua të 'azilohet' në Presidencë dhe të zëvendësohet nga Veliaj

  Gazetari Çim Peka deklaroi në emisionin 'Task Force' me Sonila Meçon në Syri Tv se kryeministrit Rama i është kërkuar të shkojë në Presidencë dhe të azilohet përfundimisht, dhe vëndin...

Pagesat e drejtpërdrejta te klientët, çelësi i suksesit për SIGAL UNIQA-n

Aktualitet

Pagesat e drejtpërdrejta te klientët, çelësi i suksesit për SIGAL UNIQA-n

  Shpeshherë dëgjojmë për qytetarë që ankohen për kompanitë e sigurimeve. Dikush pretendon për mospagim e dikush tjetër për pagim jo konform dëmit të pësuar. SIGAL UNIQA ka qënë iniciatore e...

Aurel Bylykbashi: Duhen bashkuar muskujt kundër kësaj diktature

Politikë

Aurel Bylykbashi: Duhen bashkuar muskujt kundër kësaj diktature

  Ish-drejtuesi i PD në Elbasan, Aurel Bylykbashi, ka qënë ditën e djeshme në protestën e zhvilluar në të gjitha komisariatet e vendit kundër vrasjes së të riut brenda në komisariatin...