×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Një vajzë e re ka marrë urdhër mbrojtje pasi ish-i fejuari ushtronte dhunë psikologjike dhe fizike ndaj saj. Ngjarja është…
Një vajzë e re nga Tropoja është dërguar pa shenja jete në spital gjatë ditës së djeshme. Mësohet se viktima…
Policia e Tiranës ka vënë në pranga ditën e sotme drejtuesin e një firme ndërtimi, pasi një ditë më parë…
Valon Kyçyku është shqiptari  nga Kosova që u ekstradua nga Hungaria në Tiranë , i shpallur në kërkim ndërkombëtar. Gjykata…
Policia e Vlorës ka arrestuar një 37-vjeçar pasi akuzohet se ka dhunuar bashkëjetuesen e tij. Nga burimet zyrtare raportohet se…
Policia e Beratit  ka vënë në pranga dy vëllezër pasi kanë plagosur me mjete të forta një 40-vjeçar. Autorët e…
Detaje të reja dalin në ditë nga vrasja e shqiptarit Adriatik Lagjit në Kolumbi. Ngjarja në fjalë ndodhi më 2…
Kriminelët shqiptarë janë mjaft aktiv dhe kanë rol udhëheqës në krimin e organizuar në Amsterdam. Ky është përfundimi i dalë…
Një person është qëlluar me armë zjarri këtë pasdite në komunën Novi Ligure (në provincën Alessandria) në Itali. Mediat lokale…
Pas grabitjes së argjendarisë në Durrës nga dy persona të maskuar, pasditen e sotme, të tjera detaje janë bërë të…
Një argjendari është grabitur ditën e sotme në Durrës. Nga të dhënat e para bëhet me dije se persona të…
Një qytetar është ankuar se policia e kishte gjobitur për një poç të djegur. Ai thotë: -Do ti drejtohem gjykates…

Lajmet e fundit

Peka: Ramës iu kërkua të 'azilohet' në Presidencë dhe të zëvendësohet nga Veliaj

Politikë

Peka: Ramës iu kërkua të 'azilohet' në Presidencë dhe të zëvendësohet nga Veliaj

  Gazetari Çim Peka deklaroi në emisionin 'Task Force' me Sonila Meçon në Syri Tv se kryeministrit Rama i është kërkuar të shkojë në Presidencë dhe të azilohet përfundimisht, dhe vëndin...

Pagesat e drejtpërdrejta te klientët, çelësi i suksesit për SIGAL UNIQA-n

Aktualitet

Pagesat e drejtpërdrejta te klientët, çelësi i suksesit për SIGAL UNIQA-n

  Shpeshherë dëgjojmë për qytetarë që ankohen për kompanitë e sigurimeve. Dikush pretendon për mospagim e dikush tjetër për pagim jo konform dëmit të pësuar. SIGAL UNIQA ka qënë iniciatore e...

Aurel Bylykbashi: Duhen bashkuar muskujt kundër kësaj diktature

Politikë

Aurel Bylykbashi: Duhen bashkuar muskujt kundër kësaj diktature

  Ish-drejtuesi i PD në Elbasan, Aurel Bylykbashi, ka qënë ditën e djeshme në protestën e zhvilluar në të gjitha komisariatet e vendit kundër vrasjes së të riut brenda në komisariatin...