×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Tashmë 55-vjeçarin Ligor Biba nuk e shpëton dot asgjë nga burgu. Një vit më parë, në mars të 2017-ës ai…
Është vënë në pranga nga policia e qytetit një 24-vjeccar i cili i kthyer në tmerrin e qytetarëve të Sarandës.…
Policia e Shtetit ka njoftuar se ka kryer arrestimin e një 40-vjeçari pasi më parë kishte sulmuar me thikë 3…
3 persona kanë qëlluar me armë në Fier para pak minutash.  Ngjarja ka ndodhur në një bar lloto te lagjia…
Gazetarja investigative Klodiana Lala ka bërë përgjegjës  shtetin shqiptar për vrasjen e 28 -vjeçarit Marjo Majollari para disa ditësh.  Vrasja…
Një burrë i identifikuar si Angjelosh Shahini, 52-vjec, minator në zonën D në minierën e Bulqizës, është aksidentuar për vdekje.…
Përfundon seanca e verifikimit ndaj dy të rinjve nga Levani i Fierit të ndaluar për vjedhjen e një benzi dhe…
Një tjetër vetvrasje ka shokuar mbarë opinion publik në Shqipëri. Një grua nga Përrenjasi i ka dhënë fund jetës mesditën…
Zbardhet dëshmia nga ngjarja e ndodhur mëngjesin e sotëm, kur një 77-vjeçare u gjet e mbytur në pus në banesën…
Kur kanë kaluar më shumë se tre ditë nga vrasja e Marjo Majollarit, Policia e Tiranës është ende në kërkim…
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Dars, të rrethit Mat. Siç bëhet me dije Dali Dedja 40 vjeç…
Një shtetas grek dhe dy shqiptarë janë arrestuar në ishullin e Rodosit në Greqi, për një çështje tepër të veçantë.…

Lajmet e fundit

SIGAL UNIQA, 25 Vjet lider në treg/ Ponari: Gjithmonë një hap përpara të tjerëve

Sociale

SIGAL UNIQA, 25 Vjet lider në treg/ Ponari: Gjithmonë një hap përpara të tjerëve

Kompania më e madhe dhe më e besuar e sigurimeve, SIGAL UNIQA Group Austria, kremton 25-vjetorin e themelimit të saj, ngjarje për të cilën u organizua një takim me stafet...

Mariela Shkurta: Veliajt nuk i mjaftojne me vetem te gjallet!

Politikë

Mariela Shkurta: Veliajt nuk i mjaftojne me vetem te gjallet!

Nga Mariela Shkurta:  Eshte fakt tashme! Veliajt nuk i mjaftojne me vetem te gjallet! Si me rastin e inceneratorit, ku pronare rezultojne edhe ata qe kane shkuar ne ate bote, edhe ne...

Vdes Andreas Brehme, futbollisti që shënoi golin e fitores së Gjermanisë në finalen e Botërorit 1990

Kronikë

Vdes Andreas Brehme, futbollisti që shënoi golin e fitores së Gjermanisë në finalen e Botërorit 1990

Gjermania e futbollit ka humbur një kampion bote.   Ka vdekur njeriu që ndihmoi të fitojë Kupën e Botës në finalen e vitit 1990 kundër Argjentinës në Romë, Andreas Brehme.  Kampioni i botës...