Trupi i pajetë i Mjeshtrit të Madh të humorit shkodran dhe mbarë shqiptar, Paulin Preka mbërriti paraditen e 8…
  Aksidentohen dhe plagosen dy punonjës të policisë efektivë “Shqiponja” që patrullonin me motor në kryeqytet. Aksidenti ka ndodhur në…
  Policia spanjolle arrestoi 107 persona në një mega-operacion kundër mafias shqiptare. Sipas portalit të specializuar në investigime, VICE, gjatë…
  Prej katër ditësh 100 qytetarë në Kosovë kanë humbur jetën nga COVID-19. Të hënën u shënuan 20 raste të…
  Një i kërkuar nga drejtësia Amerikane është vënë në pranga në Shkodër. Policia e Shtetit thotë se në bashkëpunim…
  Ka ndërruar jetë nga një sëmundje e rëndë këngëtari Sherif Merdani. Ai njihet si këngëtar i madh shqiptar i…
  Shqipëria ka regjistruar për të dytën ditë radhazi mbi 900 raste në ditë me COVID-19. Ndryshe nga dje, sot…
  Një tjetër rekord infektimesh është shënuar për 24 orë në vendin tonë. Nga 7725 testime janë regjistruar 844 raste…
  Leggo Tenerife përmes një artikulli të publikuar në websitin e saj zbulon një linj të trafikut të kokainës në…
Sot ka humbur jeten nje nga personalitetet e kultures,perkthyesi dhe historiani Jorgji Qirjako.Historia ka humbur nje njeri te perkushtuar dhe…
  Nuk ndalet 'lumi' i kokainës në portin e Durrësit. Edhe një sasi prej 6.5 kilogramë lëndë narkotike e dyshuar…
  U nda nga jeta pas një semundje të gjatë dhe të pashërueshme në moshën 66 vjecare shkrimtarja dhe gazetarja…

Lajmet e fundit

PS vihet në lëvizje për zgjedhjet e pjesshme vendore/ Zbulohet kandidatja e Shkodrës

Politikë

PS vihet në lëvizje për zgjedhjet e pjesshme vendore/ Zbulohet kandidatja e Shkodrës

  Pas dekretimit të datës së zgjedhjeve të pjesshme vendore më 6 Mars, Partia Socilaiste është vënë në lëvizje dhe ka përzgjedhur disa prej kandidatëve. Kryeministri Edi Rama ka vendosur që Majlinda...

Sasia prej 500 kg drogë e kapur në Mal të Zi në kamionin me bimë medicinale mbetet “jetime”. Zbardhet dëshmia e shoferit dhe pronarit të ngarkesës

Kronikë

Sasia prej 500 kg drogë e kapur në Mal të Zi në kamionin me bimë medicinale mbetet “jetime”. Zbardhet dëshmia e shoferit dhe pronarit të ngarkesës

Drejtuesi i kamionit ku u kap sasia prej 500 kg drogë e llojit marijuanë në Malin e Zi ka deklaruar se nuk kishte dijeni mbi praninë e lëndës narkotike, e...

Fushata e re e markës “Gucci” përballet me kritika të shumta duke përdorur kafshë të vërteta për të festuar “Vitin Kinez të Tigrit”

Lifestyle

Fushata e re e markës “Gucci” përballet me kritika të shumta duke përdorur kafshë të vërteta për të festuar “Vitin Kinez të Tigrit”

  Marka luksoze e modës Gucci është përballur me kritika për fushatën e saj të fundit për të cilën ka paraqitur tigra të vërtetë. Pasi janë publikuar disa foto të fushatës...