Një krim tjetër përgjak ndërrimin e viteve në Tiranë, ku një 34-vjeçar ka qëlluar me thikë në qafë, duke…
  Të shtëna me armë zjarri janë shënuar në kryeqytet në vigjilje të ndërrimit të viteve. Ngjarja ka ndodhur rreth…
  Ka ndërruar jetë në moshën 84-vjeçare gjuhëtari i njohur Prof. Dr. Mehmet Çeliku. Çeliku ishte gjithashtu bashkëpunëtor i Akademisë…
  Ka humbur jetën për shkak të Covid19 mjeku i njohur nga Kavaja Hiqmet Musta. Mjeku që ka shërbyer për…
  Mjeku Blenard Nonaj, ka nderuar përmes një postimi në rrjete sociale, 26 bluzat e bardha që nuk e fituan…
  Një tjetër mjek ka humbur jetën pasi ishte infektuar me koronavirus. Neuropsikiatri, Sali Baco nga Elbasani ishte shtruar prej…
  Një organizatë kriminale me qendër në Malaga dhe Granada u godit nga policia spanjolle duke çuar në pranga gjashtë…
  Prej më shumë se 12 orësh në arrati, arrestohet 45-vjeçari Josif Kavaja që terrorizoi Elbasanin dhe qëlloi mbi policinë,…
    Sekuestrimi i një sasie prej 1 ton kokaine në Gjermani, ka çuar sot në pranga disa shqiptarë. Arrestimet…
  COVID-19 i ka marrë jetën një politikani shqiptar. Bëhet djalë për ish-deputetin e PD, Bedri Çollaku, i cili ishte…
  Gjykata e Apelit në Katania ka dënuar me 15 vite e 5 muaj burg Moisi Habilajn, i cili akuzohet…
  Qazim Rasha, i ati i të riut që u ekzekutua nga policia, shprehu habi për faktin që djali i…

Lajmet e fundit

Berisha: Dosja ‘Nick Muzin’ e Bashës në SHBA nuk do mbyllet kurrë

Politikë

Berisha: Dosja ‘Nick Muzin’ e Bashës në SHBA nuk do mbyllet kurrë

  Lideri historik i demokratëve, Sali Berisha, tha në Foltoren e Mirditës se Lulzim Bashës i është bërë presion nga SHBA me anë të dosjes së ‘Nick Muzin’. Por ai tha se...

Berisha i përgjigjet Erdoganit: Vëllazërinë e kemi brenda vetes ne

Politikë

Berisha i përgjigjet Erdoganit: Vëllazërinë e kemi brenda vetes ne

  Lideri historik i demokratëve, Sali Berisha, foli nga Mirdita edhe në lidhje me vizitën e presidentit turk, Rexhep Taip Erdogan. Vetë Berisha e bojkotoi fjalimin e Erdogan në Kuvend, për shkak...

PS vihet në lëvizje për zgjedhjet e pjesshme vendore/ Zbulohet kandidatja e Shkodrës

Politikë

PS vihet në lëvizje për zgjedhjet e pjesshme vendore/ Zbulohet kandidatja e Shkodrës

  Pas dekretimit të datës së zgjedhjeve të pjesshme vendore më 6 Mars, Partia Socilaiste është vënë në lëvizje dhe ka përzgjedhur disa prej kandidatëve. Kryeministri Edi Rama ka vendosur që Majlinda...