Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më…
Si sot, më 7 shkurt 2020, ndërroi jetë këngëtarja Nexhmije Pagarusha. Ajo njihet si ndër këngëtaret shqiptare me zërin më…
Nga Aurel Plasari:  VDEKJA, 17 JANAR 1468 “Dhe gjithçkaja u rrënua”: e ka dhënë në mënyrë tejmase koncize Giovanni Muzaka…
Radio-Televizioni “Ora News” njofton të gjithë abonentët e platformës Tokësore, se në daten 24 Korrik do të ketë disa ndryshime…
Kafshët e egra po përshtaten me jetën e qytetit duke jetuar në hapësira më të vogla, po mësojnë të jetojnë…
Ardit Gjebrea është jo vetëm një nga moderatorët më të suksesshëm dhe shumë i dashur për publikun që e ndjek…
Është ndarë nga jeta në moshën 55-vjeçare gazetari dhe publicisti i mirënjohur, Fatos Baxhaku, i cili vuante prej kohësh nga…
Çdo episod i sezonit të fundit të Game of Thrones është i jashtëzakonshëm, por “Nata e gjatë” e kësaj jave…
Temperaturat e ulëta janë kthyer sërish në vendin tonë, por nuk e kanë ndaluar analistin Ilir kulla që të sfidojë…
Mjaftonte që burri i saj të mos lante enët mirë ose të mos i vendoste në lavaman në rendin e…
Armand Hallvaxhiu që humbi jetën të dielën pasi u mbyt teksa zhytej në brigjet e Karaburunit, prej disa vitesh punonte…
Të gjitha këto gjëra janë mënyra të thjeshta për t’u bërë viktimë e mashtrimit – të dhënat e mëposhtme nuk…
Page 1 of 2

Lajmet e fundit

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Sport

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Nga Christian Falk, BILD   Ai ka qenë prej vitesh një nga yjet tanë më të mëdhenj aktivë të futbollit në mbarë botën. Por jo për shumë kohë...  Lideri i kombëtares Toni Kroos...

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Sociale

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Vrulli i turizmit gjatë viteve të fundit në Shqipëri ka nxitur zhvillimin e aktiviteteve të turizmit detar për qëllime çlodhëse dhe argëtuese.  Sipas Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit deri më tani...

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...