Kthjellime dhe vranësira dominojnë territorin, ku herë pas herë do të ketë zhvillim i tyre duke gjeneruar shira afat-shkurtër. Pjesa…
Paraditja por dhe orët e pasdites do të dominohen kryesisht nga alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimtare në të gjithë territorin.…
Vranësira të shpeshta dhe kthjellime të pakta do të dominojnë deri pas mesditës duke gjeneruar herë pas here dhe shira,…
Zonat e ulta do të vijojnë të mbeten nën dominimi e motit të kthjellët, ndërsa zonat përgjatë kufirit lindor paraqiten…
Dita e diel 28 prill 2019 moti do të jetë kthjellime dhe kalime të pakta vranësirash në zonat malore .…
Në pjesën më të madhe të territorit deri në mesditë moti do të vijojë me kthjellime dhe vranësira të lehta.…
Kthjellime e vranësira kalimtare dominojnë motin në territor deri në mesditë kur vranësirat bëhen më të dukshme në zonat malore,…
Deri në mesditë mbetemi nën dominimin e kthjellimeve dhe vranësirave kalimtare. Më të dendura paraqiten në ekstremin verior duke gjeneruar…
Intervale të shkurta kthjellimesh dhe vranësira të shpeshta dominojnë në të gjithë Shqipërinë. Më të dendura do të jenë në…
Mot i vranët dhe intervale kthjellimesh dominojnë në vend. Më të dendura vranësirat paraqiten në zonat verilindore dhe juglindore duke…
Moti do të jetë me vranësira mesatare dhe rreshje të pakta shiu në zonën perëndimore. Era do të jetë me…
Moti do të dominohet nga kthjellime dhe vranësira kalimtare në Shqipëri. Ndërsa pasditja sjell kalime vranësirash nëpër territor, më të…

Lajmet e fundit

”Nga ky kurth të dilet me reciprocitet”, Panariti: Me sanksione s’ka dialog, Kosovës i intereson të fillojë sa më shpejt

Politikë

”Nga ky kurth të dilet me reciprocitet”, Panariti: Me sanksione s’ka dialog, Kosovës i intereson të fillojë sa më shpejt

Ish- ministri Edmond Panariti ka komentuar situatën e dialogut Kosovë- Serbi tashmë që Kurti ka ndërmarrë hapa të tjerë duke paralajmëruar heqje pjesore dhe tërësore të taksës. Panariti kujton se ishte...

Si po tenton të fshehë aksidentin që shkaktoi vetë Policia e Shtetit

Politikë

Si po tenton të fshehë aksidentin që shkaktoi vetë Policia e Shtetit

Një aksident automobilistik ndodhi dy ditë më parë, gjatë mesnatës, në Rrugën e Kombit. Aksidenti që nuk u bë publik nga Policia e Shtetit, ndodhi pranë fshatit Reps. Ashtu siç e kemi raportuar...

Kulisat/ 24 orët e vështira të Albin Kurtit për taksën

Politikë

Kulisat/ 24 orët e vështira të Albin Kurtit për taksën

Që prej 3 shkurtit, ditës kur pas 15 vitesh karriere politike u ngjit në zyrën e kryeministrit, java që po mbyllet, ka qenë ajo më nervëshkatëruesja për Albin Kurtin. Ditë...

Sondazh

Nothing found!