Kontinenti Europian vazhdon të jetë në pushtetin e presionit të lartë atmosferik i cili po ifluencon në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë…
Gadishull i Ballkanit vazhdon të jetë në ifluencën presonit të lartë atmosferiki i cili do të kushtëzojë  në territorin e…
Ditët me diell duket se do të marrin fund, pasi që nga kjo e dielë do të mbizotërojnë vranësira të…
18 janar 2020. Sot  moti do të jetë me kthjellime dhe shtim të vranësirave mesatare. Mjegulla do të mbetet ne Verilindje dhe…
Pas disa ditëve me mot me diell, tashmë situata atmosferike mbi vendin tonë do të ndryshojë gradualisht duke filluar nga…
Kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë orët e para të ditës në të gjithë Shqipërinë. Pasditja dhe mbrëmja sjellin shtim të…
Presioni i lartë atmosferik  vazhdon të dominojë Europën verilindore e cila po jep impakt në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë…
Gadishulli i Ballkanit  vazhdon të dominohet nga zona me presion të lartë atmosferik e cila po mbajn qëndrueshmëri të kushteve…
Mbi kontinentin europian po vijojnë të ndikojnë vlerat e larta të presionit atmosferik dhe masat ajrore të qëndrueshme dhe të…
Këtë fillimviti, vendi ynë është i përfshirë nga acari dhe i ftohti polar me temperatura që shkojnë deri në minus…
Era sot ka arritur shpejtësi mbi 70 kilometra në orë në disa qytete të ultësirës perëndimore, përfshirë edhe Tiranën. Më…
Këto ditë të fundvitit do të jenë të acarta, duke bërë që temperaturat të pësojnë një rënie drastike. Ndonëse moti…

Lajmet e fundit

19-vjeçari vdes në Londër/ Flet tezja: Kishte dhimbje gjoksi, i thanë se është thjesht një grip i keq

Kronikë

19-vjeçari vdes në Londër/ Flet tezja: Kishte dhimbje gjoksi, i thanë se është thjesht një grip i keq

Luca Di Nicola ishte një 19-vjeçar me origjinë nga provinca e Teramos në Itali, i cili vdiq në 24 mars në Londër. Shkak i vdekjes dyshohet të jetë bërë koronavirusi...

Zjarrfikësi italian që ndihmoi gjatë tërmetit: Faleminderit vëllezër shqiptarë, nuk do ta harrojmë

Aktualitet

Zjarrfikësi italian që ndihmoi gjatë tërmetit: Faleminderit vëllezër shqiptarë, nuk do ta harrojmë

Në nëntor udhëhoqi një ndër ekipet e kërkim-shpëtimit për viktimat e tërmetit në Shqipëri.Pino di Gioia, shef i zjarrfikësve në Bari, nuk e fsheh mallëngjimin teksa sheh mjekët shqiptarë që...

“Më e keqja kaloi”, Dolores nis palestrën, e ndihmon Ronaldo

Show-biz

“Më e keqja kaloi”, Dolores nis palestrën, e ndihmon Ronaldo

Më e keqja kaloi: Maria Dolores, nëna e Cristiano Ronaldo, është rikthyer në shtëpi pas operacionit që iu nënshtrua një muaj më parë. Lajmin e ka bërë publik vetë Dolores...

Sondazh

Nothing found!