13 nëntor 2019 moti do të vijojë  me vranësira rreshje shiu, her pas here dhe rrebeshe. Era do të jetë me me drejtim Jug (S) me shpejtësi 15-25 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 7 me lartësi vale 2,0- 2,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të…
Europa Verilindore po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore me origjinë kontinentale, të cilat do mbajnë larg rreshjet e shiut…
Bie dëbora e parë në malin e Tomorrit. Sot maja e Malit të Tomorrit është mbuluar nga dëbora. Vitin e…
11 nëntor 2019 do të fillojë përmirësim i motit ,rreshjet do të ndërpriten duke i’a lënë vendin kthjellimeve.  Era do të jetë me drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,0- 1,5 metër në det të hapur.  Temperaturat do…
9 nëntor 2019 moti do të jetë përfshihet nga kalimi i një fronti të ftohtë , moti do të jetë me vranësira dhe rreshje shiu me intesitet të…
Ditën e sotme priten reshje intensive në qarqet Shkodër, Lezhë, Durrës, Tiranë, Fier, Vlorë dhe Gjirokastër, por mesatare në qarqet…
Ditën e sotme, e enjte 7 nëntor, priten reshje shumë intensive në pothuajse të gjithë territorin. Sipas IGjEUM, intensiteti i…
6 nëntor 2019 moti do të jetë i vranët me rreshje shiu dhe stuhi me intesitet të lartë në zonën veriperëndimore .Era do të jetë me intesitet me drejtim Jug (S) me shpejtësi  10-25 m/sek në bregdet. Valëzimi do të…
4 nëntor 2019 vendi do të përfshihet nga kalimi i frontit të ftohtë veriperëndimor ,moti do të jetë rreshje shiu dhe rrebeshe me intesitet…
Për javën në vijim mbi vendin tonë pritet ndikimi i kushteve të paqëndrueshme atmosferike dhe mot i ‘agravuar’. Duke nisur…
Ditën e sotme, e diel 3 nëntor 2019, në vend parashikohet mot me vranësira deri të dendura dhe intervale të…
Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore relativisht të paqëndrueshme, të cilat do të ndikojnë mot pjesërisht…

Lajmet e fundit

19-vjeçari vdes në Londër/ Flet tezja: Kishte dhimbje gjoksi, i thanë se është thjesht një grip i keq

Kronikë

19-vjeçari vdes në Londër/ Flet tezja: Kishte dhimbje gjoksi, i thanë se është thjesht një grip i keq

Luca Di Nicola ishte një 19-vjeçar me origjinë nga provinca e Teramos në Itali, i cili vdiq në 24 mars në Londër. Shkak i vdekjes dyshohet të jetë bërë koronavirusi...

Zjarrfikësi italian që ndihmoi gjatë tërmetit: Faleminderit vëllezër shqiptarë, nuk do ta harrojmë

Aktualitet

Zjarrfikësi italian që ndihmoi gjatë tërmetit: Faleminderit vëllezër shqiptarë, nuk do ta harrojmë

Në nëntor udhëhoqi një ndër ekipet e kërkim-shpëtimit për viktimat e tërmetit në Shqipëri.Pino di Gioia, shef i zjarrfikësve në Bari, nuk e fsheh mallëngjimin teksa sheh mjekët shqiptarë që...

“Më e keqja kaloi”, Dolores nis palestrën, e ndihmon Ronaldo

Show-biz

“Më e keqja kaloi”, Dolores nis palestrën, e ndihmon Ronaldo

Më e keqja kaloi: Maria Dolores, nëna e Cristiano Ronaldo, është rikthyer në shtëpi pas operacionit që iu nënshtrua një muaj më parë. Lajmin e ka bërë publik vetë Dolores...

Sondazh

Nothing found!