Ditën e sotme, e enjte 7 nëntor, priten reshje shumë intensive në pothuajse të gjithë territorin. Sipas IGjEUM, intensiteti i…
6 nëntor 2019 moti do të jetë i vranët me rreshje shiu dhe stuhi me intesitet të lartë në zonën veriperëndimore .Era do të jetë me intesitet me drejtim Jug (S) me shpejtësi  10-25 m/sek në bregdet. Valëzimi do të…
4 nëntor 2019 vendi do të përfshihet nga kalimi i frontit të ftohtë veriperëndimor ,moti do të jetë rreshje shiu dhe rrebeshe me intesitet…
Për javën në vijim mbi vendin tonë pritet ndikimi i kushteve të paqëndrueshme atmosferike dhe mot i ‘agravuar’. Duke nisur…
Ditën e sotme, e diel 3 nëntor 2019, në vend parashikohet mot me vranësira deri të dendura dhe intervale të…
Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore relativisht të paqëndrueshme, të cilat do të ndikojnë mot pjesërisht…
Qëndra me presion të ulët (U) atmosferik e pozicionuar në Ballkanin Veriperëndimor do të influencojë reshje shiu dhe stuhi në…
Qendra me presion të ulët (U) atmosferik e pozicionuar në Ballkanin Veriperëndimor do të influencojë reshje shiu dhe stuhi në…
Sipas Insitutit të Gjeoshkencave ditën e sotme (e martë dt.29) nuk priten reshje në të gjithë qarqet. TEMPERATURAT Sot (e…
Qendra me presion të ulët (U) atmosferik e pozicionuar në gadishullin Apenin po afrohet gradualisht drejt Ballkanit perëndimor duke ndryshuar…
Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të Lartë (A) atmosferik me qendër kryesore në ishujt Britanikë, e…
24 tetor 2019  moti do të jetë i kthjellët dhe mjegull përgjatë luginave të lumenjve dhe në zonën bregdetare. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me…

Lajmet e fundit

Keqtrajtonte fëmijën e mitur dhe...arrestohet 44-vjeçari në Tiranë. Në pranga dhe 8 të tjerë

Aktualitet

Keqtrajtonte fëmijën e mitur dhe...arrestohet 44-vjeçari në Tiranë. Në pranga dhe 8 të tjerë

Policia e Tiranës ka arrestuar 9 persona për vepra të ndryshme penale, një prej tyre një rast i rëndë i dhunës në familje. Burime zyrtare bënë me dije se nga...

Selim Selimi, Ministri i ri i Drejtësisë në Kosovë

Bota Shqiptare

Selim Selimi, Ministri i ri i Drejtësisë në Kosovë

Z. Selim Selimi pranoi detyrën e re për të udhëhequr Ministrinë e Drejtësisë në Kosovë, në qeverinë e Avdullah Hotit. Sot zyrtarisht është bërë pranimi i detyrës nga Ministri i Drejtësisë...

“Një pyetje për zonjën Ambasadore”, Xhaferraj: Po topi i gazetës “Bild” për dosjen 339, do vazhdojë të qëndrojë në ajër?

Politikë

“Një pyetje për zonjën Ambasadore”, Xhaferraj: Po topi i gazetës “Bild” për dosjen 339, do vazhdojë të qëndrojë në ajër?

Kryetari i Degës së Partisë Demokratike në Durrës Ferdinand Xhaferraj ka rikthyer edhe njëherë vëmendjen drejt hetimeve për vjedhjen e votave në Durrës dhe Shijak. Xhaferraj i referohet pikërisht dosjes 339...

Sondazh

Nothing found!