Pas suksesit te madh ne edukimin e terroristave komunist, tashti na pret suksesi i edukimit te terroristave te Isis. Nga:…
Të sapo kthyer nga mini-muaji i mjaltit në Co Mayo, Irlandë, të porsamartuarit Princi Harry dhe Meghan arritën sot në…
Pasi nuk hynë në punë për asgjë gjatë kohës së komunizmit, përveç kostos së lartë për atë kohë, bunkerët po…
Mijëra njerëz marrin pjesë në një vigjilje qirinjsh për të shënuar përvjetorin e 29-të të lëvizjes pro-demokratike në sheshin ‘Tiananmen’…
Kjo pamje magjike nuk ndodhet në ishujt Maldive, por në bregdetin e mrekullueshëm në jug të vendit tonë.
Kot nuk ekziston shprehja, “më parë ha syri se sa goja”, dhe këtë e dinë shumë mirë shefat e kuzhinës…
Një goditje e fortë rrufeje ndriçon qiellin mbi Pallatin Federal Zviceran në Bernë, Zvicër.
Kjo pamje spektakolare nuk i përket asnjë shteti tjetër veç se Alpeve shqiptare. Kjo është rruga nacionale që të çon…

Lajmet e fundit

Çka na pret pas epidemisë?...

Aktualitet

Çka na pret pas epidemisë?...

Nga Skënder MULLIQI E para e mirë ndoshta pas gjithe këtyre marifeteve nga politikat mbrapshta, dhe nga epidemia , që ka mundësi të tërheqë vëmendjen , është “pushimi” i hajnive .Garda...

U infektua me koronavirus/ Drejtori i Urgjencës flet nga karantina: Shpresoj që përgjigja e tamponit të dalë…

Aktualitet

U infektua me koronavirus/ Drejtori i Urgjencës flet nga karantina: Shpresoj që përgjigja e tamponit të dalë…

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, që u infektua nga Covid 19, njofton se është në gjendje të mirë shëndetësore. Me një shënim në facebook, Brataj shprehet se është gati për...

Fitojnë betejën me Covid 19, shërohen dy infermiere

Aktualitet

Fitojnë betejën me Covid 19, shërohen dy infermiere

Ka shkuar në 15 numri i personelit mjekësor të shëruar nga koronavirusi në vendin tonë. Ministrja Ogerta Manastirliu përmes një postim në Facebook, shkruan se dy infermierë ja kanë dalë me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!