Pas përfundimit të pandemisë duket se marrëdhëniet e Kinës me pjesën tjetër të botës, sidomos me vendet e zhvilluara perëndimore,…
Nga Audrey Wilson Shtetet e Bashkuara janë tani një epiqendër e pandemisë së koronavirusit, teksa modelet epidemiologjike të publikuara të…
Shtetet e Bashkuara të Amerikës vazhdojnë të mbajnë rekord të personave të infektuar me koronavirus në mbarë botën. SHBA-të janë…
Lajme të mira vijnë nga Franca sa i përket numrit të viktimave nga koronavirusi. Mediat vendase raportojnë se në 24 orë…
Carrie Symonds, e dashura e kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar Boris Johnson, konfirmoi se është prekur nga koronavirusi. Johnson vetë…
Ndihma e huaj që po jep Kina për koronavirusin, po konsolidon imazhin e Pekinit tek vendet në nevojë, thonë analistët…
LION - Dy njerëz u vranë dhe katër të tjerë u plagosën në një sulm me thikë në qytetin juglindor…
Spanja raportoi sot për 809 vdekje të tjera, por ky është numri më i ulët i kësaj jave.Pas tre javësh…
Një grup ligjvënësish të Bashkimit Evropian po akuzojnë Moskën se po shfrytëzon pandeminë e koronavirusit në përpjekje për të hequr…
Britania e Madhe u bë kryelajm në mediat botërore pasi u spekulua se strategjia e saj për luftën ndaj koronavirusit…
Britania mund të lehtësojë disa masa distancuese sociale brenda disa javësh. Por kjo do të vijë vetëm nëse përhapja e…
Ndërkohë që pandemia po shkakton dëme kolosale në popullsi dhe ekonomi nëpër botë, po rritet presioni ndaj kreut të Organizatës…

Lajmet e fundit

Nuk lejohen të kalojnë kufirin/ Fëmijë, gra dhe burra kalojnë natën në të ftohtë mes Greqisë dhe Shqipërisë

Aktualitet

Nuk lejohen të kalojnë kufirin/ Fëmijë, gra dhe burra kalojnë natën në të ftohtë mes Greqisë dhe Shqipërisë

Vijon të jetë e rëndë dhe problematike situata me qytetarët shqiptarë, të bllokuar në pikën kufitare të Kapshticës. Gati 40 persona vazhdojnë të qëndrojnë mes kufirit shqiptaro grek teksa nuk lejohen...

Lajme të mira nga Franca, në 24 orë humbin jetën vetëm 441 persona. Ja sa ka shkuar numri i të infektuarve

Globi

Lajme të mira nga Franca, në 24 orë humbin jetën vetëm 441 persona. Ja sa ka shkuar numri i të infektuarve

Lajme të mira vijnë nga Franca sa i përket numrit të viktimave nga koronavirusi. Mediat vendase raportojnë se në 24 orë kanë ndërruar jetë 441 persona, një numër më i ulët se...

Pas kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar edhe e dashura e tij shtatzënë e infektuar me koronavirus

Globi

Pas kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar edhe e dashura e tij shtatzënë e infektuar me koronavirus

Carrie Symonds, e dashura e kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar Boris Johnson, konfirmoi se është prekur nga koronavirusi. Johnson vetë rezultoi pozitiv me koronavirus javën, ndërsa e dashura e tij, e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!