Britania-koronavirusiShefi i Shëndetësisë në Britani tha se vendi duhet të qëndrojë në mbyllje totale deri në qershor për të parandaluar…
Mbreti i Tajlandës është një personazh i pranishëm shpesh në tabloidët e Europës për stilin e tij të shfrenuar dhe…
Patrick Devedjian, Presidenti 75-vjeçar i këshillit të departamentit të Hauts-de-Seine, iu dorëzua virusit të dielën në mëngjes, tre ditë pasi…
Spitalte te levizeshmeTrenat TGV me shpejtësi të lartë në Francë po përdoren si spitale, me shtretërit që janë përgatitur për…
Punojnë së bashku në frontin e parë kundër koronavirusit. Por këta infermierë izraelitë kanë edhe diçka tjetër që i bashkon.…
Në Itali po këndojnë dhe po ndajnë receta. Në Francë, humori po ju kursen ditën. Në Spanjë, shkallët komunale janë…
Doktori që mbijetoi nga Ebola detajon një ditë shqetësuese në ER. Coronavirus e frikëson atëDr Craig Spencer ka punuar si…
Në Itali po presin për pikun e epidemisë së koronavirusit- fazën më të keqe të infeksionit.Virologu Fabrizio Pregliasco tha për…
Pas SHBA, edhe Britania e Madhe thotë se do të rishohë marrëdhëniet me Kinën pas shpërthimit të epidemisë së koronavirusit.Daily…
Sapo Kina ka lehtësuar kufizimet e vendosura për të luftuar koronavirusin e ri, gazeta më e madhe britanike online, Daily…
Gjatë muajit mars bota pothuajse është ndalur si efekt i përhapjes globale të koronavirusit, që ka detyruar mbylljen e kufijve…
“E Diela e lotëve”. Kështu tha Papa Françesku, në meshën që po transmetohej në Santa Marta. Ati i Shenjtë pohoi…

Lajmet e fundit

Nuk lejohen të kalojnë kufirin/ Fëmijë, gra dhe burra kalojnë natën në të ftohtë mes Greqisë dhe Shqipërisë

Aktualitet

Nuk lejohen të kalojnë kufirin/ Fëmijë, gra dhe burra kalojnë natën në të ftohtë mes Greqisë dhe Shqipërisë

Vijon të jetë e rëndë dhe problematike situata me qytetarët shqiptarë, të bllokuar në pikën kufitare të Kapshticës. Gati 40 persona vazhdojnë të qëndrojnë mes kufirit shqiptaro grek teksa nuk lejohen...

Lajme të mira nga Franca, në 24 orë humbin jetën vetëm 441 persona. Ja sa ka shkuar numri i të infektuarve

Globi

Lajme të mira nga Franca, në 24 orë humbin jetën vetëm 441 persona. Ja sa ka shkuar numri i të infektuarve

Lajme të mira vijnë nga Franca sa i përket numrit të viktimave nga koronavirusi. Mediat vendase raportojnë se në 24 orë kanë ndërruar jetë 441 persona, një numër më i ulët se...

Pas kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar edhe e dashura e tij shtatzënë e infektuar me koronavirus

Globi

Pas kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar edhe e dashura e tij shtatzënë e infektuar me koronavirus

Carrie Symonds, e dashura e kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar Boris Johnson, konfirmoi se është prekur nga koronavirusi. Johnson vetë rezultoi pozitiv me koronavirus javën, ndërsa e dashura e tij, e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!