Nga VOA- Sondazhet parazgjedhore në Shtetet e Bashkuara tregonin se Joe Biden do ta fitonte me shumicë dërrmuese garën…
  Nga Zëri i Amerikës Zyrtarët kryesorë amerikanë nuk po tërhiqen nga vlerësimi i tyre se megjithëse al-Kaida, ende përbën…
  Franca është bërë vendi i parë në Evropë që ka dy milionë raste të konfirmuara të koronavirusit, sipas të…
  Presidenti Donald Trump mund të bombardonte një nga fabrikat e përpunimit të materialeve bërthamore në Iran javën e kaluar.…
  Presidenti amerikan, Donald Trump është shprehur optimist pasi kompania Moderna doli me një vaksinë efektive për COVID-19 në masën…
  Shumë kompani farmaceutike po vazhdojnë të bëjnë hulumtime për zbulimin e një vaksine adekuate kundër COVID-19, ku dy prej…
  Pretendimet e Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump për mashtrim të procesit zgjedhor nuk kanë fund. Përmes një shënimi në…
  Kryeministri britanik, Boris Johnson ndihet shkëlqyeshëm, por u bën thirrje qytetarëve britanikë për të respektuar udhëzimet duke shmangur kështu…
  Donald Trump ka reaguar për vaksinën e dytë të koronavirusit të njoftuar nga kompania amerikane Moderna, e cila është…
PAs vaksinës së parë tashmë një tjetër vaksinë pretendon se ka shënuar sukses ndaj COVID-19. BBC shkruan se vaksina e…
  Presidenti Trump ka sulmuar dhe ironizuar John Bolton, ish-këshilltarin e tij. Njihet publikisht se Bolton ishte mik i Presidentit…
  Mbështetësit e opozitës bjelloruse kanë dalë sot në rrugë për një manifestim tjetër kundër presidentit, Aleksandre Lukashenko, në sfondin…

Lajmet e fundit

Kontjana Kuçi/Më 25 prill Durrësi do i thotë JO sektit abuziv të betonit dhe korrupsionit.

Politikë

Kontjana Kuçi/Më 25 prill Durrësi do i thotë JO sektit abuziv të betonit dhe korrupsionit.

Vetëm korrupsion, vjedhje dhe abuzime me rrugë që prishen e ndryshohen vazhdimisht vetëm për t’u shtruar me beton e për afera korruptive. Banorët e Durrësit janë të revoltuar për katraurën urbanistike...

Bahri Shaqiri: Më 25 prill nis rindërtimi dhe shpresa për Shijakun, Durrësin dhe mbarë Shqipërinë

Politikë

Bahri Shaqiri: Më 25 prill nis rindërtimi dhe shpresa për Shijakun, Durrësin dhe mbarë Shqipërinë

  Përfaqësuesi i LSI për Shijakun, Bahri Shaqiri ka publikuar një video nga Erzeni dhe shkruan se ky lumë po ndotet gjithnjë e më shumë. Nga ana tjetër, Shaqiri thotë se pallatet...

Presidenti Meta: Manastiri i Shën Gjon Pagëzorit në Dibër të Madhe, qendër e rëndësishme pelegrinazhi

Politikë

Presidenti Meta: Manastiri i Shën Gjon Pagëzorit në Dibër të Madhe, qendër e rëndësishme pelegrinazhi

  Presidenti Ilir Meta ka vizituar Manastirin e Shën Gjon Pagëzorit, në Mbiguri së Dibrës së Madhe, i cili është një nga objekte fetare më të rëndësishme për besimtarët ortodoksë. Gjatë takimit...