Presidenti amerikan Donald Trump, që ka kundërshtuar prej kohësh të mbante një maskë për fytyrën në publik, thotë se…
  Rriten rastet e të infektuarve me koronavirus në SHBA. Në 24 orët e fundit për herë të parë që…
  Më 1 korrik Gjermania merr përsipër presidencën gjashtëmujore të Bashkimit Evropian. BE-ja po përballet me recesionin më të thellë…
  Eksperti më i lartë i qeverisë së SHBA për sëmundjet infektive tha se Amerika nuk mund t’i varë shpresat…
  BE-ja po përballet me vështirësitë e saj më të mëdha deri tani dhe motori franko-gjerman nuk po punon si…
Mashtruesit vazhdojnë të përfitojnë nga dezinformatat rreth koronavirusit duke ofruar teste të rreme të antitrupave, paralajmëroi FBI, gjë e cila…
  BRITANI E MADHEBritania e Madhe ka rikthyer masën e Lock-Down në Leicester pasi në qytetin qendror ka një rritje…
Presidenti francez po viziton Berlinin përpara negociatave kryesore për një fond të rimëkëmbjes pas virusit Corona. Drejtuesit e BE kanë…
Ndërsa Evropa del nga pandemia më e keqe e koronavirusit, ajo përballet me sfida në një shkallë epike.Në Itali dhe…
Brazili raportoi 1 109 viktima të reja nga koronavirusi gjatë24 orëve të fundit. Numri i përgjithshëm i viktimave në Brazil…
  Kancelarja gjermane tha se Mbretëria e Bashkuar duhet të 'jetojë me pasojat' e marrëveshjes që Boris Johnson po përpiqet…
  Me anë të një video-mesazhi, kancelarja gjermane Angela Merkel foli për sfidat me të cilat do të përballet vendi…

Lajmet e fundit

HASHIM THACI DHE EDI RAMA DUHET TE JAPIN DOREHEQJE DHE TE GJYKOHEN PER TRADHETI KOMBETARE!

Politikë

HASHIM THACI DHE EDI RAMA DUHET TE JAPIN DOREHEQJE DHE TE GJYKOHEN PER TRADHETI KOMBETARE!

Nga Aleksander Biberaj HASHIM THACI DHE EDI RAMA DUHET TE JAPIN DOREHEQJE DHE TE GJYKOHEN PER TRADHETI KOMBETAR! QEVERIA HOTI E PROJEKTUAR NGA HASHIM THACI SI QEVERI KURBAN KOLABORACIONISTE E SERBISE...

Ish-ministri:Rama dhe Thaçi, më keq se kriminelë lufte

Politikë

Ish-ministri:Rama dhe Thaçi, më keq se kriminelë lufte

Skandali i shkëmbimit të territoreve mori të tjera përmasa ditët e fundit, pas komenteve të bëra nga ish-këshilltari për sigurinë në SHBA, John Bolton. Ndërkohë ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, thotë...

Pecnikaj:KUJT MUND TI THËRRASIM PËR NDIHMË, SEPSE QEVERIA JONË NA KA ABANDONUAR.

Politikë

Pecnikaj:KUJT MUND TI THËRRASIM PËR NDIHMË, SEPSE QEVERIA JONË NA KA ABANDONUAR.

Nga Ilir PecnikajNjë tjetër bluzë e bardhë ndërroi jetë sot. Që në fillim të marsit i kam kërkuar ministres “ruaj bluzat e bardha sepse do të bien si birilat”. Çfarë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!