Në SHBA ka ndërruar jetë një foshnje. Ajo dyshohet se ishte infektuar me koronavirus. Lajmi ka shkaktuar shumë trishtim në…
Bashkëshortja e kryeministrit kanadez, Justin Trudeau, njoftoi se është shëruar nga sëmundja Covid-19, e cila shkaktohet nga koronavirusi i ri.“Jam…
Presidenti amerikan, Donald Trump tha se nuk do jetë e nevojshme që Nju Jorku të vendoset në karantinë.Trump tha se…
Greqia është goditur nga një tjetër termet mëngjesin e sotëm. Mësohet se lëkundjet ishin me magnitudë 4,5 të shkallën Rihter.Tërmeti…
Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar Boris Johnson do të shkruaj letër për familjet në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar duke…
Italia ditën e sotme ka përditësuar shifrat katastrofike nga koronavirusi por shpresëdhënëse krahasuar me ato të mëparshmet. 1 mijë e…
Rusia ka marrë një masë të menjëhershme pasi numri i saj ka shkuar në 1 mijë e 264 të prekur…
Pamje të tmerrshme po qarkullojnë nga Kenia pasi policia ka hedhur gaz lotsjellës në një turmë të udhëtarëve dhe oficerët…
“Faleminderit. Faleminderit nga thellësia e zemrës sime!”. Me këto fjalë, Kancelarja gjermane Angela Merkel i ka shprehur sot mirënjohjen e…
Kryeministri britanik, Boris Johnson, i prekur nga koronavirusi, ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin amerikan, Donald Trump . Ky…
“Ku po shkon? Nga po vjen? Je në dijeni të rregullave të lockdown?”. Këto janë disa nga pyetjet që i…
Të dhëna rreqethese vazhdojnë të vijnë nga Spanja, e cila renditet vendi i dyte me i goditur pas Italise, sa…

Lajmet e fundit

Nuk lejohen të kalojnë kufirin/ Fëmijë, gra dhe burra kalojnë natën në të ftohtë mes Greqisë dhe Shqipërisë

Aktualitet

Nuk lejohen të kalojnë kufirin/ Fëmijë, gra dhe burra kalojnë natën në të ftohtë mes Greqisë dhe Shqipërisë

Vijon të jetë e rëndë dhe problematike situata me qytetarët shqiptarë, të bllokuar në pikën kufitare të Kapshticës. Gati 40 persona vazhdojnë të qëndrojnë mes kufirit shqiptaro grek teksa nuk lejohen...

Lajme të mira nga Franca, në 24 orë humbin jetën vetëm 441 persona. Ja sa ka shkuar numri i të infektuarve

Globi

Lajme të mira nga Franca, në 24 orë humbin jetën vetëm 441 persona. Ja sa ka shkuar numri i të infektuarve

Lajme të mira vijnë nga Franca sa i përket numrit të viktimave nga koronavirusi. Mediat vendase raportojnë se në 24 orë kanë ndërruar jetë 441 persona, një numër më i ulët se...

Pas kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar edhe e dashura e tij shtatzënë e infektuar me koronavirus

Globi

Pas kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar edhe e dashura e tij shtatzënë e infektuar me koronavirus

Carrie Symonds, e dashura e kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar Boris Johnson, konfirmoi se është prekur nga koronavirusi. Johnson vetë rezultoi pozitiv me koronavirus javën, ndërsa e dashura e tij, e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!