Një 17-vjeçare ka humbur jetën pasi telat e karikuesit të celularit janë çarë dhe kanë bërë kontakt me hekurat e…
Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan synon të kthejë dy milion refugjatë në Siri. Sipas planit të tij, refugjatët do të…
Policia greke gjeti të hënën 41 migrantë, shumica afganë, të fshehur brenda një kamioni frigorifer në një autostradë të Greqisë…
Presidenti amerikan Donald Trump, i cili përballet me një hetim në rritje nga demokratët që përpiqen ta shkarkojnë, tha të…
Si sot 40 vite më parë, militantë iranianë sulmuan ambasadën e Shteteve të Bashkuara në Teheran, duke marrë peng më…
I dërguari i posaçëm i Departamentit të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, tha sot se Shtetet e Bashkuara dëshirojnë…
Policia greke ndaloi ditën e sotme një kamion frigoriferik që po transportonte 41 emigrantë në veri të Greqisë. Oficerët raportojnë…
Në Danimarkë, një far 120 vjeçar, 23 metra i lartë, që rrezikonte të binte në det, u zhvendos larg bregdetit…
Refuzimi i hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore ishte ekuivalentja diplomatike e Bashkimit Evropian e ofrimit të shtrëngimit…
Kompania që jepte shtëpi me qira për mbajtjen e ndejave të ndryshme, Airbnb, ka njoftuar se nuk do ta ofrojë…
Kancelarja gjermane Angela Merkel ka bërë thirrje për zhvillimin e mëtejshëm të lidhjeve ekonomike me Indinë ndërsa përfundoi udhëtimin e…
Qyteti gjerman i Dresdenit ka shpallur një ‘emergjencë naziste’ pas viteve të aktivitetit ekstremist të krahut të djathtë në qytet,…

Lajmet e fundit

Vrasja që tronditi Vlorën, ekstradohet ekzekutori i biznesmenit

Aktualitet

Vrasja që tronditi Vlorën, ekstradohet ekzekutori i biznesmenit

Ekstradohet nga Italia, Ergest Avdiu, i akuzuar për vrasjen e biznesmenit Vasil Dervishaj në qershor të vitit të kaluar në Vlorë. "Nga Z.Q.K Interpol Tirana u krye ekstradimi nga Milano, Itali...

Lista e pasgoditjeve të tërmetit nga ora 00.00 e deri në mëngjes, datë 7 dhjetor

Aktualitet

Lista e pasgoditjeve të tërmetit nga ora 00.00 e deri në mëngjes, datë 7 dhjetor

IGJEUM ka monituar disa pasgoditje. Lista e pasgoditjëve të tërmetit nga ora 00.00 e deri në mëngjes, datë 7 dhjetor është si më poshtë: Data: 07/12/2019Ora: 06:18:36M=2.9Place: 4 km V-P Fushe-Kruje41.5°...

BE ‘shuplakë’ Serbisë:  S’mund të mohohet ajo që ka ndodhur në Kosovë në 1999-ën

Aktualitet

BE ‘shuplakë’ Serbisë: S’mund të mohohet ajo që ka ndodhur në Kosovë në 1999-ën

Zyrtarë të ndryshëm serb në Prishtinë dhe liderë shtetëror në Beograd vazhdojnë që të mohojnë krimet që ka kryer në Kosovë regjimi i Sollobodan Millosheviqit. Deklarime të tilla të cilat...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!