Vetëm disa javë ka zgjatur qetësia mes Turqisë dhe Greqisë. Ankaraja ka nisur sërish përshkallëzimin e tensioneve, pasi anija…
  A do të jetë për herë të parë në histori në krye të Pentagonit një grua? Kush është e…
  Nga VOA- Ndërsa sfidat ligjore të Presidentit Trump janë duke u lëkundur, një numër aktivistësh konsevatorë të afërt me…
  Kancelarja gjermane, Angela Merkel paralajmëroi sot për një dimër të vështirë në lidhje me situatën e COVID-19, dy javë…
  Mijëra përkrahës të Donald Trump janë mbledhur në qendër të Washingtonit për një protestë të madhe kundër rezultateve të…
  Nga radio shtetrore gjermane DW- Presidenti Donald Trump në një konferencë shtypi në kopshtin e trëndafilave në Shtëpinë e…
  Nga radio shtetrore gjermane DW- Presidenti Donald Trump në një konferencë shtypi në kopshtin e trëndafilave në Shtëpinë e…
  Shkencëtari, i cili qëndron pas prodhimit të vaksinës së parë Covid-19, Ugur Shahin thotë se ai është i bindur…
  Joe Biden tashmë duket se ka vulosur fitoren e tij në SHBA duke marrë edhe shtetin e Georgia-s. Mediat…
  Kina dhe SHB kanë ndezur retorikën e tyre mbi çështjen e Tajvanit pas deklaratave të fundit të Sekretarit të…
  Nga VOA- Zyrtarët amerikanë të sigurisë së sistemit zgjedhor nuk kanë të dhëna që fletë-votime të jenë zhdukur, ose…
  Ndërkohë që thuajse e gjithë bota e ka pranuar tashmë rezultatin e zgjedhjeve në Shtetet e Bashkuara dhe liderët…

Lajmet e fundit

Kontjana Kuçi/Më 25 prill Durrësi do i thotë JO sektit abuziv të betonit dhe korrupsionit.

Politikë

Kontjana Kuçi/Më 25 prill Durrësi do i thotë JO sektit abuziv të betonit dhe korrupsionit.

Vetëm korrupsion, vjedhje dhe abuzime me rrugë që prishen e ndryshohen vazhdimisht vetëm për t’u shtruar me beton e për afera korruptive. Banorët e Durrësit janë të revoltuar për katraurën urbanistike...

Bahri Shaqiri: Më 25 prill nis rindërtimi dhe shpresa për Shijakun, Durrësin dhe mbarë Shqipërinë

Politikë

Bahri Shaqiri: Më 25 prill nis rindërtimi dhe shpresa për Shijakun, Durrësin dhe mbarë Shqipërinë

  Përfaqësuesi i LSI për Shijakun, Bahri Shaqiri ka publikuar një video nga Erzeni dhe shkruan se ky lumë po ndotet gjithnjë e më shumë. Nga ana tjetër, Shaqiri thotë se pallatet...

Presidenti Meta: Manastiri i Shën Gjon Pagëzorit në Dibër të Madhe, qendër e rëndësishme pelegrinazhi

Politikë

Presidenti Meta: Manastiri i Shën Gjon Pagëzorit në Dibër të Madhe, qendër e rëndësishme pelegrinazhi

  Presidenti Ilir Meta ka vizituar Manastirin e Shën Gjon Pagëzorit, në Mbiguri së Dibrës së Madhe, i cili është një nga objekte fetare më të rëndësishme për besimtarët ortodoksë. Gjatë takimit...