Duke pasur parasysh frekuencën dhe ashpërsinë në rritje të epidemive virale, thjesht nuk ka asnjë justifikim për thellësinë e krizës…
569 persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit në Britaninë e Madhe. Nga ana tjetër janë rritur dhe…
Një numër rekord prej 6.6 milionë kërkesash për asistencë papunësie u regjistruan javën e kaluar, duke tejkaluar shifrat rekord të…
Shtetet e Bashkuara kanë aktualisht mbi 216 mijë raste, ose thuajse një të katërtën e rasteve me koronavirus në botë,…
Asnjë tërheqje nga masat kufizuese për frenimin e përhapjes së koronavirusit, tani për tani asgjë nuk ndryshon. Lehtësimi do të…
Një burrë 101-vjeçar, i identifikuar si ‘Zoti P’ është liruar nga izolimi pasi u shërua nga COVID-19 në qytetin italian…
Infermieri shqiptar që shërben në Itali, Dritan Kreci, i cili është infektuar me koronavirus, tregoi pervojen e tij te frikshme…
SHBA do të dërgojë anijet luftarake për të ndaluar trafikun e drogës në Karaibe. “Nuk mund të lejojmë kartelet e…
10003 persona kanë humbur jetën në Spanjë nga koronavirusi, 950 vetëm në 24 orët e fundit, raporton Ministria e Shëndetësisë.…
Qeveria Spanjolle ka miratuar një sërë masash të reja për të lehtësuar krizën e shkaktuar nga Corinavirusi Covid 19. Ndikimi…
Dr. Anthony Fauci, eksperti më i lartë mjekësor në SHBA për pandeminë e koronavirusit dhe një anëtar i grupit te…
Shkencëtarët në Australi kanë nisur testimet për dy vaksina potenciale për koronavirusin. Sipas BBC, kjo është një arritje.Vaksinat janë përgatitur…

Lajmet e fundit

Nuk lejohen të kalojnë kufirin/ Fëmijë, gra dhe burra kalojnë natën në të ftohtë mes Greqisë dhe Shqipërisë

Aktualitet

Nuk lejohen të kalojnë kufirin/ Fëmijë, gra dhe burra kalojnë natën në të ftohtë mes Greqisë dhe Shqipërisë

Vijon të jetë e rëndë dhe problematike situata me qytetarët shqiptarë, të bllokuar në pikën kufitare të Kapshticës. Gati 40 persona vazhdojnë të qëndrojnë mes kufirit shqiptaro grek teksa nuk lejohen...

Lajme të mira nga Franca, në 24 orë humbin jetën vetëm 441 persona. Ja sa ka shkuar numri i të infektuarve

Globi

Lajme të mira nga Franca, në 24 orë humbin jetën vetëm 441 persona. Ja sa ka shkuar numri i të infektuarve

Lajme të mira vijnë nga Franca sa i përket numrit të viktimave nga koronavirusi. Mediat vendase raportojnë se në 24 orë kanë ndërruar jetë 441 persona, një numër më i ulët se...

Pas kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar edhe e dashura e tij shtatzënë e infektuar me koronavirus

Globi

Pas kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar edhe e dashura e tij shtatzënë e infektuar me koronavirus

Carrie Symonds, e dashura e kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar Boris Johnson, konfirmoi se është prekur nga koronavirusi. Johnson vetë rezultoi pozitiv me koronavirus javën, ndërsa e dashura e tij, e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!