Pesëdhjet e një zgjedhje të ndryshme – një në secilin shtet dhe një tjetër në Uashington DC. Secili shtet…
  Senatori republikan nga Alaska, Dan Sullivan, u rizgjodh të mërkurën, duke i siguruar partisë së tij të paktën 50…
Kompania farmaceutike me bazë në SHBA, Pfizer, thotë se vaksina e saj eksperimentale kundër koronavirusit duket të jetë 90 për…
  27 milionë dozat e para të vaksinës do të jenë gati për Italinë në mes të muajit janar 2020…
  Shteti i Xhorxhias në Amerikë ka miratuar kërkesën e fushatës së Donald Trump për rinumërimin e votave. Lajmi u…
Qeveria greke ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në dy qytete, në rajonin Heraklion në Kretë – Kastel dhe Trapsanons, pasi…
"Lightspeed”, shpejtësia e dritës, kështu u quajt projekti i kompanisë gjermane Biontech, që nisi në fillim të janarit. Synimi i…
Teksa zgjedhjet presidenciale kanë një javë që kanë kaluar, Presidenti aktual i SHBA Donald Trump pretendon ende fitoren. ”Do të…
  Bashkimi Evropian do të nënshkruajë së shpejti një kontratë me kompaninë amerikane Pfizer dhe BioNTech për të siguruar 300…
  1.7 milion doza të vaksinës anti-Covid duke nisur nga gjysma e dytë e janarit 2021. Sipas asaj që zbulon…
!Donald Trump ka akuzuar Administratën e Ushqimit dhe Barnave për vonesë të qëllimshme të punës për vaksinën e koronavirusit në…
BILD Shpresat e mbarë botës tani janë drejtuar për te kjo kompani gjermane. Firma farmaceutike Biontech me qendër në Mainz…

Lajmet e fundit

Kontjana Kuçi/Më 25 prill Durrësi do i thotë JO sektit abuziv të betonit dhe korrupsionit.

Politikë

Kontjana Kuçi/Më 25 prill Durrësi do i thotë JO sektit abuziv të betonit dhe korrupsionit.

Vetëm korrupsion, vjedhje dhe abuzime me rrugë që prishen e ndryshohen vazhdimisht vetëm për t’u shtruar me beton e për afera korruptive. Banorët e Durrësit janë të revoltuar për katraurën urbanistike...

Bahri Shaqiri: Më 25 prill nis rindërtimi dhe shpresa për Shijakun, Durrësin dhe mbarë Shqipërinë

Politikë

Bahri Shaqiri: Më 25 prill nis rindërtimi dhe shpresa për Shijakun, Durrësin dhe mbarë Shqipërinë

  Përfaqësuesi i LSI për Shijakun, Bahri Shaqiri ka publikuar një video nga Erzeni dhe shkruan se ky lumë po ndotet gjithnjë e më shumë. Nga ana tjetër, Shaqiri thotë se pallatet...

Presidenti Meta: Manastiri i Shën Gjon Pagëzorit në Dibër të Madhe, qendër e rëndësishme pelegrinazhi

Politikë

Presidenti Meta: Manastiri i Shën Gjon Pagëzorit në Dibër të Madhe, qendër e rëndësishme pelegrinazhi

  Presidenti Ilir Meta ka vizituar Manastirin e Shën Gjon Pagëzorit, në Mbiguri së Dibrës së Madhe, i cili është një nga objekte fetare më të rëndësishme për besimtarët ortodoksë. Gjatë takimit...