Danimarka është bërë shteti i radhës europian që miraton një ligj, që ndalon mbulimin e plotë të fytyrës për besimtaret…
Një gjykatë hollandeze vendosi këtë të hënë që fëmijët, gjinia e të cilëve nuk mund të përcaktohet në lindje mund…
Më 24 qershor të këtij viti qytetarët e Turqisë do t’i drejtohen kutive të votimeve për zgjedhjen e presidentit të…
Një përkrahës ISIS, i cili u bëri thirrje miqve xhihadë për të sulmuar princin George në një shkollë fillore në…
Këngëtarja ekuadoriane Paulina Calahorrano 42 vjeçe humbi jetën në një aksident me makinë në Milano. Ajo ishte në një makine…
“Një impakt shumë më shkatërrues, sesa ai i Greqisë” Die Presse, Austri Për herë të parë që nga viti 2014,…
Fotoja përfundoi e vendosur në mur me një shirit të zi! Por tashmë kolegëve u duhet ta heqin sërish. Gazetari…
Vetëm deri të premten janë në fuqi rregullat e deritanishme për doganat e çelikut dhe aluminit. Evropianët po përpiqen që…
Gazetari rus Arkady Babchenko, për të cilin u tha se, kishte mbetur i vrarë në një atentat mbrëmjen e së…
15 sekonda kanë mjaftuar për të kthyer në hi 4 gradaçela duke përdorur shpërthimin e kontrolluar. Ngjarja ka ndodhur në…
Më shumë se gjysma e fëmijëve në gjithë botën, përkatësisht mbi 1.2 miliard, kërcënohen nga konflikti, varfëria e përhapur dhe…
Ky qen pasi ka mbetur i bllokuar në çatinë e një banese, është shpëtuar nga një zjarrfikës i departamentit të…

Lajmet e fundit

“Kemi ikur nga Shqipëria vetëm me rrobat e trupit”, këngëtarja me famë botërore rrëfen fillimet e vështira

Show-biz

“Kemi ikur nga Shqipëria vetëm me rrobat e trupit”, këngëtarja me famë botërore rrëfen fillimet e vështira

Ava Max është një nga këngëtaret më të reja shqiptare që ka marrë famë botërore. Ajo ka ditur si të rrëmbejë vëmendjen e të gjithëve me hitet e saj. Ava...

Tragjike, dy aktorë humbin jetën gjatë provave për serialin televiziv

Show-biz

Tragjike, dy aktorë humbin jetën gjatë provave për serialin televiziv

Dy aktorë ranë nga një urë dhe vdiqën ndërsa punonin për serialin televiziv meksikan “Sin Miedo a la Verdad” (Pa frikë nga e vërteta), njoftoi të premten rrjeti meksikan Televisa. Jorge...

Merkel më 24 janar në Stamboll, takon presidentin Erdogan

Aktualitet

Merkel më 24 janar në Stamboll, takon presidentin Erdogan

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, më 24 janar do të zhvillojë një vizitë në Turqi. Zëdhënësi i qeverisë gjermane, Steffen Seibert, tha se Merkel gjatë vizitës së saj do të takohet në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!