Qeverisë së Sorin Grindeanut iu deshën pak më shumë se 20 ditë pas betimit që të vihej përballë qytetarëve rumunë…
Në një deklaratë Shtëpia e Bardhë thotë se Presidenti Trump do të mbajë një takim kokë-më kokë me udhëheqësin koreano-verior…
Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, ka shijuar një shëtitje “surprizë” në Singapor mbrwmjen e së hënës. Vetëm…
Shoferët në disa qytete të Serbisë i ndaluan makinat e tyre në rrugë për të protestuar kundër çmimeve të larta…
Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan e kritikoi ashpër qeverinë austriake për planet për mbylljen e xhamive ekstremiste. "Kam frikë se…
Një anije me 629 emigrantë të shpëtuar në Mesdhe më në fund ka marrë një lajm të mirë. Spanja ka…
Në prag të takimit të parë mes një Presidenti amerikan dhe një udhëheqësi të Koresë së Veriut, zyrtarët amerikanë janë…
Ditën e nesërme e gjithë bota do ti ketë sytë nga Singapori në pritje të takimit historik që do të…
Ministri i Jashtëm, Nikos Kotzias, zhvilloi sot diskutime me kryeministrin Tsipras për negociatat me Shkupin. Pas takimit, Kotzias u shpreh…
Pavarësisht se Justin Trudeau, kryeministri kanadez nihet si  më i dashur nga të gjithë, së fundmi ai është ‘kritikuar’ për…
Autoritetet në Spanjë kanë njoftuar se kanë arritur të shpëtojnë 334 migrantë dhe kanë nxjerrë nga ujërat e Detit Mesdhe…
Ndërsa Duka i Cambridge po merrte pjesë në trofeun e Polo Charity në Beaufort Polo Club në Tetbury, Gloucestershire, e…

Lajmet e fundit

Nuk është vetëm Braithwaite, ja lojtarët që kanë dështuar gjatë prezantimit me klubin e ri

Sport

Nuk është vetëm Braithwaite, ja lojtarët që kanë dështuar gjatë prezantimit me klubin e ri

Martin Braithwaite nuk ishte lojtari i vetëm që ka patur një prezantim të keq me klubin e ri. Futbollisti danez gjatë prezantimit që bëri në Camp Nou u përpoq të bënte disa...

'Mbro Teatrin, firmos dhe ti!' Nis peticioni në hyrje të godinës historike

Aktualitet

'Mbro Teatrin, firmos dhe ti!' Nis peticioni në hyrje të godinës historike

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka çelur sot, mbledhjen e firmave nga qyetarët për mbrojtjen e godinës së Teatrit Kombëtar dhe firmat mblidhen pikërisht në hyrje të saj  “Firmos edhe ti!”...

Ronaldo në prag të ndeshjes së 1000-të në karrierë

Sport

Ronaldo në prag të ndeshjes së 1000-të në karrierë

Juventus luan ditën e sotme ndaj Spal në transfertë, ndeshje e vlefshme për javën e 25-të në Serie-A. Ndeshje e lehtë në letër, por bardhezinjëve nuk u lejohet asnjë gabim pasi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!