Beqir SINA - New York Serbia, nuk ka ndryshuar shumë, tha ai ,duke shtuar se megjithse kjo nuk i pëlqente…
Pas dështimit të formimit të qeverisë në Itali midis Legas ekstremiste të djathtë dhe Lëvizjes Pesë Yjet Gjermania tregohet e…
Euro duket se shmangu një plumb, kur koalicioni eurospektik në Itali dështoi gjatë fundjavës, por kjo mund të rezultojë si…
Dy oficerë policie janë vrarë pasi një person hapi zjarr në qytetin Liege të Belgjikës. Autori mori peng një grua…
Shtëpia e Bardhë tha se presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe, do të…
Dy oficerë qëllojnë me grushte në kokë dhe në trup një 20-vjeçare teksa po e arrestonin. Videoja është postuar në…
Një person ka qëlluar me armë zjarri për vdekje dy policë në qytetin belg të Liezit. Deri tani nuk dihen…
Ka pasur shumë raste kur janë dënuar me vdekje persona të pafajshëm. Pafajësia e tyre është vërtetuar fatkeqësisht shumë vite…
Synimet franceze ndaj naftës libiane. Nganjëherë gjërat janë shumë më të thjeshta nga sa mendohen Misioni i NATO-s në Libi…
Udhëheqësit populistë të Italisë, të zemëruar nga një ofertë e dështuar për qeverisje, kanë filluar të mobilizoheshin për zgjedhje të…
Nga Daniel Heinrich Lira turke po humbet gjithnjë e më tepër vlerën e besimi në forcën ekonomike të vendit po…
Emile Cilliers është shpallur fajtor në përpjekje për të vrarë gruan e tij, duke prerët litarët e parashutës së saj,…

Lajmet e fundit

Bota Shqiptare

Për një vit, Kosova shpenzoi rreth 60 milionë euro për pensionet e veteranëve

57 milionë euro janë shpenzuar vetëm gjatë vitit paraprak si pagesë për veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Ministria e Punës dhe e Mirëqenies Sociale ka bërë të ditur se...

Celine Dion humb njeriun më të shtrenjtë

Show-biz

Celine Dion humb njeriun më të shtrenjtë

Këngëtarja e njohur Celine Dion ka humbur njeriun më të shtrenjtë , mamanë e saj. Therese Dion vdiq në moshën 92 vjeçare. Lajmin e dha vetë këngëtarja duke publikuar një foto bardhë e...

“Kemi ikur nga Shqipëria vetëm me rrobat e trupit”, këngëtarja me famë botërore rrëfen fillimet e vështira

Show-biz

“Kemi ikur nga Shqipëria vetëm me rrobat e trupit”, këngëtarja me famë botërore rrëfen fillimet e vështira

Ava Max është një nga këngëtaret më të reja shqiptare që ka marrë famë botërore. Ajo ka ditur si të rrëmbejë vëmendjen e të gjithëve me hitet e saj. Ava...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!