Shtëpia e Bardhë tha se presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe, do të…
Dy oficerë qëllojnë me grushte në kokë dhe në trup një 20-vjeçare teksa po e arrestonin. Videoja është postuar në…
Një person ka qëlluar me armë zjarri për vdekje dy policë në qytetin belg të Liezit. Deri tani nuk dihen…
Ka pasur shumë raste kur janë dënuar me vdekje persona të pafajshëm. Pafajësia e tyre është vërtetuar fatkeqësisht shumë vite…
Synimet franceze ndaj naftës libiane. Nganjëherë gjërat janë shumë më të thjeshta nga sa mendohen Misioni i NATO-s në Libi…
Udhëheqësit populistë të Italisë, të zemëruar nga një ofertë e dështuar për qeverisje, kanë filluar të mobilizoheshin për zgjedhje të…
Nga Daniel Heinrich Lira turke po humbet gjithnjë e më tepër vlerën e besimi në forcën ekonomike të vendit po…
Emile Cilliers është shpallur fajtor në përpjekje për të vrarë gruan e tij, duke prerët litarët e parashutës së saj,…
Një i vdekur dhe qindra të evakuuar nga shtëpitë e tyre, është bilanci i përmbytjeve të mëdha të shkaktuara nga…
Dy muaj pas zgjedhjeve të përgjithshme, Italia mund të shkojë sërish, shumë shpejt në zgjedhje të parakohshme. Mosaprovimi i Paolo…
Rripat plastik, pjatat plastike dhe shkopinjtë e tullumbaceve bëjnë pjesë në produktet plastike që do të ndalohen në Bashkimin Europian,…
Nga Britania e Madhe vjen një histori e pabesueshme, e bërë me kurajo dhe dëshirë për të jetuar. Është historia…

Lajmet e fundit

Insigne, videomesazh fëmijës-tifoz të Napolit që u përlot: “Do kthehesh të buzëqeshësh”

Sport

Insigne, videomesazh fëmijës-tifoz të Napolit që u përlot: “Do kthehesh të buzëqeshësh”

Të shtunën në mbrëmje Napoli pësoi humbjen e katërt në pesë ndeshjet e fundit, me skuadrën e Gattuso që u rrëzua në goditjet e Chiesa e Vlahovic. Imazhi simbol i...

Almeda Abazi përlotet në emision teksa flet për të birin

Aktualitet

Almeda Abazi përlotet në emision teksa flet për të birin

Almeda Abazi, ishte e ftuar së fundmi në një emision në kanalin turk “Kanal D”. Ndër të tjera, ajo ka folur për ndërhyrjen që iu desh t’i nënshtrohej i vogli i...

Integrimi në BE, nuk mund të bëhet realitet pa garantuar kushtet e komuniteteve në vend

Aktualitet

Integrimi në BE, nuk mund të bëhet realitet pa garantuar kushtet e komuniteteve në vend

Nga Rivelino Çuno Integrimi i Shqipërisë në Bashkimin Europian, nuk mund të bëhet realitet pa garantuar kushtet e komuniteteve në vend. A mund të ndodh kjo pa Europianizuar? Si të bëhemi pjesë e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!