Presidenti amerikan Donald Trump vijon të fajësojë Kinën për minimin e punës së Uashingtonit me Korenë e Veriut, me kritikat…
Nga Bernd Riegert (DW) Në vitin e ardhshëm do të duhet të gjenden emra të rinj për postet më të…
Nga Janis Papadimitriou (DW) Kryeministri grek, Aleksis Tsipras ka bërë disa ndërrime në kabinetin e tij qeveritar. Por mbetet me…
Asnjë vend, mes anëtarëve të OECD-së (Organizata për Bashkëpunim dhe Zhvillim Ekonomik), nuk ka një moshë më të vogël të…
Avokati i Shtëpisë së Bardhë, Don McGahn, një këshilltar kyç i presidentit Donald Trump, do të largohet në javët e…
Udhëheqësi rus Vladimir Putin ka zbutur ndryshimet e planifikuara të pensioneve pas protestave të zemëruara dhe një rënie në vlerësimin…
Rusia ka pozicionuar disa anije luftarake në Detin Mesdhe, në atë që mediat ruse e kanë cilësuar si prezencën më…
Në Serbi është shtuar numri i atyre që flasin për përkufizimin me Kosovën. Por edhe atyre që e ndërlidhin këtë…
Ekonomia amerikane u rrit 4.2 për qind në tremujorin e dytë, ose 0,1 përqind më shumë se sa parashikimi fillestar.…
Sekretari i Mbrojtjes Jim Mattis po kritikon ashpër rolin e Rusisë në luftën civile të Sirisë, ndërsa Departamenti i Shtetit…
Lajme të rreme në internet ndezën trazirat në Chemnitz. Ngjarjet që ndodhën në Saksoni tregojnë shumë qartë, se çfarë dëmi…
Vendimi i britanikëve për të dalë nga Bashkimi Europian ka prekur edhe sportin më popullor në botë, futbollin. Futbollistët ndërkombëtarë…

Lajmet e fundit

HASHIM THACI DHE EDI RAMA DUHET TE JAPIN DOREHEQJE DHE TE GJYKOHEN PER TRADHETI KOMBETARE!

Politikë

HASHIM THACI DHE EDI RAMA DUHET TE JAPIN DOREHEQJE DHE TE GJYKOHEN PER TRADHETI KOMBETARE!

Nga Aleksander Biberaj HASHIM THACI DHE EDI RAMA DUHET TE JAPIN DOREHEQJE DHE TE GJYKOHEN PER TRADHETI KOMBETAR! QEVERIA HOTI E PROJEKTUAR NGA HASHIM THACI SI QEVERI KURBAN KOLABORACIONISTE E SERBISE...

Ish-ministri:Rama dhe Thaçi, më keq se kriminelë lufte

Politikë

Ish-ministri:Rama dhe Thaçi, më keq se kriminelë lufte

Skandali i shkëmbimit të territoreve mori të tjera përmasa ditët e fundit, pas komenteve të bëra nga ish-këshilltari për sigurinë në SHBA, John Bolton. Ndërkohë ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, thotë...

Pecnikaj:KUJT MUND TI THËRRASIM PËR NDIHMË, SEPSE QEVERIA JONË NA KA ABANDONUAR.

Politikë

Pecnikaj:KUJT MUND TI THËRRASIM PËR NDIHMË, SEPSE QEVERIA JONË NA KA ABANDONUAR.

Nga Ilir PecnikajNjë tjetër bluzë e bardhë ndërroi jetë sot. Që në fillim të marsit i kam kërkuar ministres “ruaj bluzat e bardha sepse do të bien si birilat”. Çfarë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!