Komisioni i BE-së dëshiron të ndalojë produktet plastike njëpërdorimshe. Qëllimi është të frenohet ndotja e lumenjve dhe e deteve me…
Një 28-vjeçar është vënë në pranga, si i dyshuar për vrasjen e një 31-vjeçareje dhe një vajze vetëm 11 vjeç.…
Prej disa javësh mediat e ndryshme, përfshirë ato më serioze janë duke pyetur për fatin e princit saudit të kurorës,…
Alarm në SHBA, Florida, Mississipi dhe Alabama shpallin emergjencën për shkak të pritje së stuhisë të quajtur“Alberto”. Një urdhër evakuimi…
Është thelluar më tej kriza politike në Itali, një ditë pasi Giuseppe Conte vendosi të heqë dorë nga formimi i…
Bashkimi Europian kërkoi sot krijimin e një qeverie të qëndrueshme dhe proeuropiane në Itali, pas vetos së vendosur nga presidenti…
Një emigrant nga Mali pasi shpëtoi jetën e një fëmije që rrezikontë të binte nga ballkoni shndërohet në heroin e…
Ish-Presidenti George H.W. Bush është shtruar përsëri në spital për shkak të presionit të ulet të gjakut. Zëdhënësi i Bush…
Presidenti amerikan Donald Trump dëshiron “me ngulm” t’u përgjigjet pyetjeve të hetimit penal për lidhjet e anëtarëve të fushatës së…
Kina bëhet tregu më i madh botëror i kinemasë duke ia kaluar kështu edhe Amerikës së Veriut për në tremujorin…
Një emigrant është shndërruar në heroin e ditës në Francë pasi arriti të shpëtonte një fëmijë i cili ishte duke…
Presidenti Brazilian Michel Temer u detyrua të bëjë një hap prapa përballë zemërimit popullor dhe vendosi uljen e çmimit të…

Lajmet e fundit

Zbulohet lidhja, modelja shqiptare prej vitesh e lidhur me boksierin nga Tunizia

Show-biz

Zbulohet lidhja, modelja shqiptare prej vitesh e lidhur me boksierin nga Tunizia

Gjatë gjithë kësaj periudhe janë zbuluar lidhje të ndryshme të femrave shqiptare me të huaj, e dashuria nuk njeh kufij, pasi i kapërcen ato.   Një tjetër romancë dashurie që ka vite...

Infrakt në stadium/ Ja si vdiq kryebashkiaku i Rrogozhinës

Kronikë

Infrakt në stadium/ Ja si vdiq kryebashkiaku i Rrogozhinës

Është ndarë nga jeta kryetari i Bashkisë së Rrogozhinës, Haxhi Memolla.  Infarkti i ka marrë jetën kryebashkiakut.

Përplasen dy makina në autostradë, një vajzë e plagosur

Kronikë

Përplasen dy makina në autostradë, një vajzë e plagosur

Një 23-vjeçare është plagosur këtë të shtunë si pasojë e një aksidenti rrugor të ndodhur në autostradën Laç-Fushë Krujë. Sipas informacioneve një mjet tip ‘Benz’ me drejtues shtetasin A. L., ka...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!