Vetëm një orë pasi Presidenti Trump njoftoi tërheqjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës nga marrëveshja bërthamore me Iranin, Izraeli…
Nga Alessandra Molinari, Michael Schramm Me nivelin e papunësisë tek të rinjtë 30 përqind, Italia ka kuotën më të lartë…
Një ngjarje e rëndë është shënuar në Podgoricë ku një gazetare malazeze është sulmuar me armë zjarri dhe për pasojë…
Lideri kurd i Partisë Demokratike Popullore (HDP) edhe pse në burg, ai po sfidon Recep Tayyip Erdogan, duke bërë fushatë…
Presidenti Trump,  ka njoftuar se SHBA është tërhequr nga marrëveshja bërthamore e Iranit. Në një dalje publike pak minuta më…
Shirat dhe zbaticat kanë lënë gjurmë në ishullin Hart. Terreni, pak kilometra nga Manhatani ka shërbyer për 150 vite si…
Ministria e Shëndetësisë së Kongos ka konfirmuar dy raste të Ebolas në këtë vend të Afrikës Qendrore. Këto raste vijnë…
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump,  pritet të tërhiqet nga marrëveshja nukelare me Iranin, raporton New York Times. Vendimin do ta…
Një gjykatë turke ka vendosur të mos lirojë një pastor amerikan përballë akuzave për terrorizëm dhe spiunazh, pavarësisht rritjes së…
“Zoti shpëtoftë Mbretëreshën!” është himni që do të këndonin, me siguri, anglezët në çdo rrethanë, mirëpo me rastin e fundit,…
Çmimet e naftës kanë arritur nivelet më të larta që prej nëntorit të vitit 2014, përderisa invesitorët janë në pritje…
 “Atëherë kur loja nxjerr më shumë se droga” është titulli i një  artikulli të “Corriere della Sera”-s kushtuar çështjes që…

Lajmet e fundit

Bota Shqiptare

Për një vit, Kosova shpenzoi rreth 60 milionë euro për pensionet e veteranëve

57 milionë euro janë shpenzuar vetëm gjatë vitit paraprak si pagesë për veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Ministria e Punës dhe e Mirëqenies Sociale ka bërë të ditur se...

Celine Dion humb njeriun më të shtrenjtë

Show-biz

Celine Dion humb njeriun më të shtrenjtë

Këngëtarja e njohur Celine Dion ka humbur njeriun më të shtrenjtë , mamanë e saj. Therese Dion vdiq në moshën 92 vjeçare. Lajmin e dha vetë këngëtarja duke publikuar një foto bardhë e...

“Kemi ikur nga Shqipëria vetëm me rrobat e trupit”, këngëtarja me famë botërore rrëfen fillimet e vështira

Show-biz

“Kemi ikur nga Shqipëria vetëm me rrobat e trupit”, këngëtarja me famë botërore rrëfen fillimet e vështira

Ava Max është një nga këngëtaret më të reja shqiptare që ka marrë famë botërore. Ajo ka ditur si të rrëmbejë vëmendjen e të gjithëve me hitet e saj. Ava...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!