Nikki Haley, Ambasadorja amerikane në OKB, ka reaguar ashpër ndaj vendeve arabe, duke pretenduar se nuk bëjnë asgjë për të…
Një aksident i rëndë ajror ka ndodhur në Paraguaji, ku Ministri i Bujqësisë , Luis Gneiting dhe tre persona të…
Një burrë meksikan vrau gruan e tij derisa ajo po ushqente me gji foshnjën nëntëmuajshe pasi po i merret shumë…
Japonia ka ekzekutuar anëtarët e mbetur të kultit që qëndron pas sulmit vdekjeprurës me gaz sarin në metronë e Tokios,…
Zjarret vdekjeprurëse që përfshinë hapësira pranë Athinës këtë javë, mund të jenë ndezur me dashje, tha zëvendësministri grek i Mbrojtjes,…
NgaNemanja Rujevic CIA, kroatët, oligarkët… Mediat në Serbi njoftojnë rregullisht për atentate të planifikuara kundër Presidentit Vuçiç. Përse? Vuçiçi qeveris…
Ministri i Mbrojtjes së Qytetarëve Nikos Toskas, ka deklaruar sot se pas situatës me zjarret në Athinë, i ka paraqitur…
Thuajse njësoj si Marylin Monroe në skenën e famshme me fustanin, edhe Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara e…
Një dhuratë e papritur, si shenjtë e zbutjes së tensioneve dhe urimi për Botërorin 2026, apo një gropë e rrezikshme…
Një foshnje e vdekur u gjet e braktisur brenda tualetit të një avioni. Trupi i foshnjës u gjet në një…
Pas tragjedisë së shkaktuar nga zjarret, Greqia po përballet me një tjetër katastrofë natyrore. Pjesa veriore e kryeqytetit grek, Athinë,…
Duket sikur natyra është zemëruar keqazi me Greqinë. Pas zjarreve që kanë shkaktuar deri më tani mbi 83 të vdekur,…

Lajmet e fundit

Atentati në Laç/ Vrasësit veshur si policë morën peng fëmijët e Paulin Markut. U qëllua me plumba blindshpues, hetohen lidhjet e biznesit në Maltë

Aktualitet

Atentati në Laç/ Vrasësit veshur si policë morën peng fëmijët e Paulin Markut. U qëllua me plumba blindshpues, hetohen lidhjet e biznesit në Maltë

Ora shënonte 22:30 e mbrëmjes të së shtunës kur 4 persona të veshur me uniformë policie, të maskuar dhe të armatosur rëndë zbarkuan përpara hotel A&A në Laç, ku në...

Të mbrohemi nga kori i korbave?!

Bota Shqiptare

Të mbrohemi nga kori i korbave?!

Nga Skënder MULLIQI Moti po jetojmë në iluzione së në Kosovë do të bëhët mirë. Moti janë lënë anash proceset demokratike dhe shteti ligjor. Kurrë deri më sot nuk patem...

Djegia e afatit/Soreca:Një marrëveshje e menjëhershme në Këshillin Politik është e arritshme, duhet tani për të filluar negociatat

Politikë

Djegia e afatit/Soreca:Një marrëveshje e menjëhershme në Këshillin Politik është e arritshme, duhet tani për të filluar negociatat

  Ambasadori i BE, Luigi Soreca kërkon menjëherë një marrëveshje në Këshillin Politik. Soreca thotë se ajo është e arritshme dhe duhet patjetër tani për të filluar negociatat. Soreca thotë se Reforma...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!