BILDKurba po ngjitet- por po bëhet më e rrafshëtNumri i personave të infektuar me koronavirus në Gjermani po rritet.POR: Rritja…
Kryeministri italian ,Giuseppe Conte ka nënshkruar një dekret të ri për masat kufizuese kundër përhapjes së koronavirusit që parashikojnë zgjatjen…
Guvernatori i Connecticut Ned Lamont, konfirmoi ditën e djeshme se një foshnjë 6-javështe kishte vdekur pasi ishte infektuar me koronavirus,…
Eshtë një mrekulli inxhinierike ura që lidh qytetin suedez të Malmös dhe Kopenhagën dhe që transporton normalisht 70,000 njerëz çdo…
Shtëpia e Bardhë parashikon se 100,000 deri 240,000 njerëz në Sh.B.A do të vdesin nga pandemia e koronavirusit nëse vazhdojnë…
Megjithë parashikimet e zymta në SHBA se shumë njerëz do të vdesin nga pandemia edhe nëse vazhdojnë të ndiqen masat…
Spanja raportoi numrin e saj më të lartë të vdekjeve të reja nga koronavirusi në një ditë të vetme, ndërsa…
Një pjesëtar i qeverisë serbe ka vdekur pasi është prekur nga koronavirusi i ri. Branislav Blazic, ka qenë sekretar shtetëror…
Komisioni Evropian ka propozuar një skemë pune me pak orë, për të shmangur papunësinë masive në të gjithë bllokun gjatë…
Gjermania ka shënuar numrin më të lartë të vdekjeve në 24 orë, që prej fillimit të pandemisë së koronavirusit.Pas vdekjes…
Në një kohë kur thuajse të gjitha vendet e botës po përballen me COVID-19, duket se një lajm plot shpresa…
Tregjet e aksioneve në gjithë botën kanë pësuar humbje historike në tre muajt e parë të këtij viti, për shkak…

Lajmet e fundit

Nuk lejohen të kalojnë kufirin/ Fëmijë, gra dhe burra kalojnë natën në të ftohtë mes Greqisë dhe Shqipërisë

Aktualitet

Nuk lejohen të kalojnë kufirin/ Fëmijë, gra dhe burra kalojnë natën në të ftohtë mes Greqisë dhe Shqipërisë

Vijon të jetë e rëndë dhe problematike situata me qytetarët shqiptarë, të bllokuar në pikën kufitare të Kapshticës. Gati 40 persona vazhdojnë të qëndrojnë mes kufirit shqiptaro grek teksa nuk lejohen...

Lajme të mira nga Franca, në 24 orë humbin jetën vetëm 441 persona. Ja sa ka shkuar numri i të infektuarve

Globi

Lajme të mira nga Franca, në 24 orë humbin jetën vetëm 441 persona. Ja sa ka shkuar numri i të infektuarve

Lajme të mira vijnë nga Franca sa i përket numrit të viktimave nga koronavirusi. Mediat vendase raportojnë se në 24 orë kanë ndërruar jetë 441 persona, një numër më i ulët se...

Pas kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar edhe e dashura e tij shtatzënë e infektuar me koronavirus

Globi

Pas kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar edhe e dashura e tij shtatzënë e infektuar me koronavirus

Carrie Symonds, e dashura e kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar Boris Johnson, konfirmoi se është prekur nga koronavirusi. Johnson vetë rezultoi pozitiv me koronavirus javën, ndërsa e dashura e tij, e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!