Nga Zëri Amerikës- Ndërsa Presidenti Donald Trump ka refuzuar të pranojë humbjen e zgjedhjeve dhe pretendon për manipulime në…
  Prodhuesit e ilaçeve dhe qendrat kërkimore në të gjithë botën po punojnë për zbulimin e vaksinës kundër COVID-19, me…
    Kryeministri i Armenisë, Nikol Pashinyan, thotë se ka nënshkruar një marrëveshje me udhëheqësit e Azerbajxhanit dhe Rusisë për…
Presidenti amerikan, Donald Trump vazhdon të insistojë se zgjedhjet e së martës ishin të parregullta. Ai refuzon që të pranojë…
  Presidenti i SHBA-së Donald Trump ka reaguar në lidhje me lajmin se vaksina gjermane është 90 për qind e…
  Vaksina e koronavirusit që po prodhohet nga kompanitë Biontech dhe Pfizer ka prodhuar rezultate fantastike. Kështu shkruan tabloidi britanik,…
  Presidenti i SHBA, Donald Trump vazhdon duke luajtur golf, ndërkohë që kandidati rival Joe Biden është votuar si President…
!Presidenti Donald Trump i është drejtuar popullit amerikan me një tjetër mesazh në rrjetet sociale. Trump edhe në këtë postim,…
Kanë kaluar 31 vjet të plota që nga shembja e Murit të Berlinit, i cili ishte bërë simbol i Luftës…
Të infektuarit me Covid-19 në të gjithë botën kanë kaluar shifrën e 50 milionë njerëzve. Që prej nisjes së pandemisë…
  Zonja e Parë në detyrë e SHBA-ve Melanie Trump ka reaguar për herë të parë pas humbjes së zgjedhjeve…
Republikani George W Bush, i cili ishte president i SHBA nga 2001-2009, ka bërë një deklaratë duke uruar Biden për…

Lajmet e fundit

Kontjana Kuçi/Më 25 prill Durrësi do i thotë JO sektit abuziv të betonit dhe korrupsionit.

Politikë

Kontjana Kuçi/Më 25 prill Durrësi do i thotë JO sektit abuziv të betonit dhe korrupsionit.

Vetëm korrupsion, vjedhje dhe abuzime me rrugë që prishen e ndryshohen vazhdimisht vetëm për t’u shtruar me beton e për afera korruptive. Banorët e Durrësit janë të revoltuar për katraurën urbanistike...

Bahri Shaqiri: Më 25 prill nis rindërtimi dhe shpresa për Shijakun, Durrësin dhe mbarë Shqipërinë

Politikë

Bahri Shaqiri: Më 25 prill nis rindërtimi dhe shpresa për Shijakun, Durrësin dhe mbarë Shqipërinë

  Përfaqësuesi i LSI për Shijakun, Bahri Shaqiri ka publikuar një video nga Erzeni dhe shkruan se ky lumë po ndotet gjithnjë e më shumë. Nga ana tjetër, Shaqiri thotë se pallatet...

Presidenti Meta: Manastiri i Shën Gjon Pagëzorit në Dibër të Madhe, qendër e rëndësishme pelegrinazhi

Politikë

Presidenti Meta: Manastiri i Shën Gjon Pagëzorit në Dibër të Madhe, qendër e rëndësishme pelegrinazhi

  Presidenti Ilir Meta ka vizituar Manastirin e Shën Gjon Pagëzorit, në Mbiguri së Dibrës së Madhe, i cili është një nga objekte fetare më të rëndësishme për besimtarët ortodoksë. Gjatë takimit...