Deputeti David Lammy, i Partisë Laburiste në Britaninë e Madhe, ka deklaruar se bandat kriminale po rriten në vend. Ne…
Pas skandalit të të dhënave, Mark Zuckerberg këmbëngul se mbetet personi I duhur për të drejtuar rrjetin më të madh…
Kinemaja në Arabinë Saudite do të hapet më 18 prill - për herë të parë në më shumë se 35…
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Turqi,në  universitetin ''Osmangazi'' në Eskisehir. Nga të shtënat me armë, kanë mbetur 4…
Pothuajse tetë në dhjetë kompani dhe organe të sektorit publik paguajnë burra më shumë se gratë sipas një studimi që…
NJë Gjykatë turke ka lëshuar një numër kërkesash ekstradimi për 54 pjesëtarë të rrjetit të klerikut në arrati Fetullah Gylen…
Një çiftë Larry Spiering 69 vjeç dhe Becky Smith 61 vjeç janë martuar në një supermarket, pasi ishin takuar në atë…
Në disa pjesë të Afrikës ka një rritje alarmante të të prekurve me HIV/AID, rreth 170 persona infektohen çdo ditë.…
Një grua japoneze Lizuka tregon tmerrin e jetës së saj pasi në moshën 16 vjeçare është detyruar të sterilizohet, sipas…
Një shqiptar, ka ndërruar jetë në spital në Itali pas 24 ditësh në agoni. Ai është goditur në kokë nga…
Disa shkencëtarë në Kopenhagen besojnë se po bëjnë një zbulim të madh përsa i përket teknologjisë së kompjuterave .Ata shprehen…

Lajmet e fundit

“Drama e një nëne me fëmijë paraplegjik”, Boçi publikon historinë tragjike të Sadijes në Durrës

Politikë

“Drama e një nëne me fëmijë paraplegjik”, Boçi publikon historinë tragjike të Sadijes në Durrës

Ish-deputeti i PD Luciano Boçi ka publikuar në rrjetet sociale rastin e sadijes në Durrës, drmaën e një nëne me fëmijë paraplegjik, për të cilën ai thotë se është e...

“Furtunë” në Hipotekën e Beratit, KLSH kallëzon në Prokurori drejtues dhe ish-drejtues të institucionit

Aktualitet

“Furtunë” në Hipotekën e Beratit, KLSH kallëzon në Prokurori drejtues dhe ish-drejtues të institucionit

“Furtunë” në Hipotekën e Beratit, KLSH kallëzon në Prokurori drejtues dhe ish-drejtues të institucionit Shkelje në hipotekën e Beratit – KLSH kallëzon në Prokurori shumë punonjës të këtij intitucioni për “shpërdorim...

Virusi i Ebolës po përhapet me shpejtësi në këtë shtet, ja sa raste u shënuan

Aktualitet

Virusi i Ebolës po përhapet me shpejtësi në këtë shtet, ja sa raste u shënuan

Rastet me virusit vdekjeprurës Ebola janë rritur në Republikën Demokratike të Kongos. Punonjësit e kujdesit shëndetësor mbeten kryesisht larg nga vendet ku gjenden njerëzit e sëmurë, pasi militantët sulmuan kampin e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!