“Shkupit do t’i bëhet ftesë për anëtarësim në NATO kur të zgjidhë çështjen e emrit me Greqinë, ashtu siç e…
Urime, puthje, shtrëngim duarsh. Trump megjithë diferencat në qëndrime me kancelaren Merkel, u tregua mjaft i përzemërt në Shtëpinë e…
Fillimisht pamundësia teknologjike dhe më vonë pirateria, konfliktet e shumta dhe të njëpasnjëshme në rajon dhe pasiguria që grupe shkencëtarësh…
Alfie Evans, fëmija që tërhoqi vëmendjen e shumë njerëzve anembanë globit ditët e fundit, ka ndërruar jetë në orët e…
Bazuar në atë çfarë ndodhi së fundmi në Gadishulli Korean, Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk i cili ka nisur…
Sekretari i Shtetit Amerikan, Mike Pompeo, mbërriti sot në Bruksel për takimin e ministrave të jashtëm të NATO-s. Rendin e…
Disa arkeologë, në Suedi, kanë zbuluar prova befasuese të një masakre që duket se është mbajtur më shumë se 1500…
Presidenti Donald Trump dhe kancelarja gjermane Angela Merkel dhanë një konferencë për shtyp gjatë takimit 3 orësh në shtëpinë e…
Një ngjarje tepër e rëndë është zbuluar në metronë e Londrës, ku mbi trupin e pajetë të një burri kanë…
Fshati Albinen në Valis ka 240 banorë, mirëpo ka bërë një ofertë mjaft të leverdisshme për këdo që vendos të…
Forcat elitë britanike kanë shfaqur forcën në stërvitjen ushtarake më të madhe të NATO-s në Evropë, me synim testimin e…
Presidenti francez Emmanuel Macron dhe gruaja e tij, Brigitte, u shoqëruan gjatë vizitës së tyre në Uashington D.C. nga një…

Lajmet e fundit

Çifti i të moshuarve shërohet nga koronavirusi

Aktualitet

Çifti i të moshuarve shërohet nga koronavirusi

Një çift të moshuarish në Korçë kanë dalë nga spitali sepse kanë marrë veten pasi u infektuan me COVID-19.Lajmin e mirë e dha Drejtori i Spitalit të Korçës, Litian Broka...

‘Zoti P’/ Italiani 101-vjeçar që i mbijetoi Holokaustit, gripit Spanjoll dhe COVID-19?!

Globi

‘Zoti P’/ Italiani 101-vjeçar që i mbijetoi Holokaustit, gripit Spanjoll dhe COVID-19?!

Një burrë 101-vjeçar, i identifikuar si ‘Zoti P’ është liruar nga izolimi pasi u shërua nga COVID-19 në qytetin italian të Riminit. Ai është një i mbijetuar nga Lufta e...

Lefter Maliqi këshillon Ramën: Populli ta dha “timonin” dhe “tepsinë”, bëj mirë, të gjesh mirë…

Politikë

Lefter Maliqi këshillon Ramën: Populli ta dha “timonin” dhe “tepsinë”, bëj mirë, të gjesh mirë…

Deputeti Lefter Maliqi ka reaguar në lidhje me paketën ekonomike të qeverisë Rama për të ndihmuar familjet në nevojë dhe të vetëpunësuarit apo të punësuarit në biznesin e vogël në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!