Suedia nuk e ndoqi strategjinë e vendeve europiane me rregulla të detyrueshme karantine, por u bazua vetëm tek rekomandimet.…
  Presidenti aktual i SHBA-ve, Donald Trump nuk e ka pranuar ende rezultatin e zgjedhjeve, ku ai humbi përballë Joe…
  Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka uruar Presidentin e SHBA-ve, Joe Biden, për fitoren në zgjedhjet presidenciale. Merkel shkruan se…
  Kryeministri britanik, Boris Johnson me një mesazh të shkurtër i ka uruar fitoren Joe Biden-it në SHBA. Johnson e…
  Joe Biden do të jetë presidenti i 46 i Shteteve të Bashkuara te Amerikës. Ai ka mundur të siguroje…
  Një pub ikonik gjerman i quajtur ‘Ständige Vertretung’ i ka ndaluar hyrjen kancelares gjermane Angela Merkel dhe disa zyrtarëve…
  Mësohet se Donald Trump është i zemëruar dhe i zhgënjyer që pak aleatë po dalin në mbështetje të tij…
  Jo vetëm politika në SHBA por edhe Marrëveshja për Klimën apo negociatat për marrëveshjen tregtare me BE-në pas Brexitit…
  Presidenti amerikan, Donald Trump reagoi sërish për situatën e krijuar në vend pas zgjedhjeve presidenciale të së martës. Ekipi…
  Bilanci i fuqisë në Senatin e SHBA nuk mund të vendoset deri në janar, pasi Xhorxhia mund t’i duhet…
  Ndërsa rivali i tij Joe Biden vijon të jetë në avantazh, Donald Trump ka bërë sërish një deklaratë lidhur…
  Presidenti Donald Trump duket se ka fituar edhe një tjetër betejë ligjore. Sekretari i shtetit i Xhorxhia-s ka deklaruar…

Lajmet e fundit

Kontjana Kuçi/Më 25 prill Durrësi do i thotë JO sektit abuziv të betonit dhe korrupsionit.

Politikë

Kontjana Kuçi/Më 25 prill Durrësi do i thotë JO sektit abuziv të betonit dhe korrupsionit.

Vetëm korrupsion, vjedhje dhe abuzime me rrugë që prishen e ndryshohen vazhdimisht vetëm për t’u shtruar me beton e për afera korruptive. Banorët e Durrësit janë të revoltuar për katraurën urbanistike...

Bahri Shaqiri: Më 25 prill nis rindërtimi dhe shpresa për Shijakun, Durrësin dhe mbarë Shqipërinë

Politikë

Bahri Shaqiri: Më 25 prill nis rindërtimi dhe shpresa për Shijakun, Durrësin dhe mbarë Shqipërinë

  Përfaqësuesi i LSI për Shijakun, Bahri Shaqiri ka publikuar një video nga Erzeni dhe shkruan se ky lumë po ndotet gjithnjë e më shumë. Nga ana tjetër, Shaqiri thotë se pallatet...

Presidenti Meta: Manastiri i Shën Gjon Pagëzorit në Dibër të Madhe, qendër e rëndësishme pelegrinazhi

Politikë

Presidenti Meta: Manastiri i Shën Gjon Pagëzorit në Dibër të Madhe, qendër e rëndësishme pelegrinazhi

  Presidenti Ilir Meta ka vizituar Manastirin e Shën Gjon Pagëzorit, në Mbiguri së Dibrës së Madhe, i cili është një nga objekte fetare më të rëndësishme për besimtarët ortodoksë. Gjatë takimit...