Administrata Trump thotë se do të bëjë të disponueshme falas vaksinën kundër COVID-19 për të gjithë që duan të vaksinohen…
Vendet më të fuqishme europiane kanë nënshkruar marrëveshjen për të dorëzuar dhe shpërndarë në fund të 2020 400 milionë doza…
Për momentin, në Ministrinë e Punëve të Brendshme 41 persona që janë pozitivë me Covid-19, ndërsa 180 punonjës janë në…
Donald Trump urdhëroi largimin e afro 9,500 trupave nga Gjermania në një lëvizje që ka ngjallur shqetësim në Europë lidhur…
Krizat e mëdha sjellin edhe pasoja të mëdha, zakonisht të paparashikuara. Depresioni i Madh nxiti izolimin, nacionalizmin, fashizmin dhe Luftën…
Presidenti amerikan Donald Trump ka ftuar në Shtëpinë e Bardhë krerët e dy vendeve në Ballkan, në një përpjekje për…
Drejtorja e Zërit të Amerikës, Amanda Bennett dhe zëvendësja e saj kryesore, Sandra Sugawara, dhanë dorëheqjen të hënën, duke thënë…
Pandemia e koronavirusit të ri ka shkaktuar të paktën 430 289 të vdekur në botë që prej shfaqjes në Kinë…
Disa vende të BE zyrtarisht nga sot kanë hapur kufijtë por disa me masa dhe kufizime. Në Europë tashmë kufijtë…
Shumë shtete evropiane po i hapin kufijt tre muaj pas izolimit si pasojë e koronavirusit. Por, turistët nga Shtetet e…
Presidenti Donald Trump, i përballur ditët e fundit me kritika lidhur me planet për tërheqjen e mijëra trupave amerikane nga…
Nga VOA- Nga Afrika në Azi, nga Evropa në Amerikë, objektet fetare, qendrat tregëtare, restorantet dhe kufijtë shtetërorë, po rihapen…

Lajmet e fundit

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

Kronikë

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

  TIRANANjë aksident me vdekje ka ndodhur në rrugën e Zallbastarit në Tiranë teksa ka ndërruar jetë një pasagjer 24- vjeçar. Saktësisht, një mjet ka dalë nga rruga tek vendi I quajtur...

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

Politikë

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka publikuar dje vendimin për largimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Vendimi për Dvoranin u mor më 11 qershor, ndërsa dje...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!