Presidenti i SHBA, Donald Trump, ka dhënë mesazhin e parë nga spitali, disa orë pasi u shtrua për t’u…
  Kryeministri i Britanisë së Madhe Boris Johnson tha të premten se është i sigurt se presidenti amerikan Donald Trump…
  Presidenti William Henry Harrison vdiq pak pasi kishte mbajtur fjalimin inaugurues më të gjatë në histori. Në një ditë…
  Doktori i Donald Trump ka dhënë një deklaratë me shkrim mbi gjendjen shëndetësore të Presidentit amerikan dhe bashkëshortes, Melanie…
  Presidenti amerikan, Donald Trump ka rezultuar pozitiv me COVID-19 së bashku me bashkëshorten e tij. Një muaj para zgjedhjeve…
  Helmimi i kritikut të Kremlinit Alexei Navalny “përbën një kërcënim për paqen dhe sigurinë ndërkombëtare”, thuhet në një letër…
  Kreu i opozitës ruse, i njohur edhe si kundërshtari kryesor i presidentit Vladimir Putin, Alexei Navalny, flet për herë…
Qeveria gjermane e ka shtuar ajrosjen e dhomave në listën e rregullave për të shmangur koronavirusin. Ekspertët kishin kërkuar prej…
  Banka Qendrore Europiane (BQE) ka përshpejtuar rishikimin e operacioneve monetare, ndërkohë që presidentja e saj, Christine Lagarde bëri thirrje…
  Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo, akuzoi rëndë Kinën për shtypje të lirive fetare, sidomos ndaj komunitetit mysliman. Kryediplomati…
  Gjatë debatit të mbrëmshëm në SHBA mes kandidatëve presidencialë, Donald Trump dhe Joe Biden u diskutua edhe për çështjen…
  Udhëheqësja e opozitës bjelloruse, Svyatlana Tsikhanouskaya, nisi të mërkurën krijimin e kabinetit në hije.Tsikhanouskaya ka garuar për presidente të…

Lajmet e fundit

Çështja e detit në Hagë, ish-ministrja e LSI: Nxjerrë në pah se ku qëndron ngërçi i bisedimeve, Rama me dy fytyra

Politikë

Çështja e detit në Hagë, ish-ministrja e LSI: Nxjerrë në pah se ku qëndron ngërçi i bisedimeve, Rama me dy fytyra

  Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha ka reaguar në lidhje me marrëveshjen e detit mes Greqisë dhe Shqipërisë, ku çështja do të shkojë në Gjykata e Hagës. Përmes një mesazhi në ‘Facebook’...

Spahiu: Bashkia e Tiranës është kthyer në abuzuesen më të madhe të fondeve publike dhe taksave të rritura

Politikë

Spahiu: Bashkia e Tiranës është kthyer në abuzuesen më të madhe të fondeve publike dhe taksave të rritura

  Eksperti i ekonomisë njëherësh dhe kryetar i Lëvizjes Socialiste për Integrim për Tiranën, Përparim Spahiu deklaron se përmes reformës territoriale, Bashkitë, sidomos kjo e Tiranës, janë kthyer në abuzuesit më...

“Çdokush duhet të jetë krenar për suksesin e saj”, ish-deputetja serbe vlerëson këngëtaren Dua Lipa, ja mesazhi i saj

Lifestyle

“Çdokush duhet të jetë krenar për suksesin e saj”, ish-deputetja serbe vlerëson këngëtaren Dua Lipa, ja mesazhi i saj

Ish-deputetja serbe Rada Trajkoviç ka vlerësuar këngëtaren me origjinë shqiptare, Dua Lipa, duke thënë se çdo kush nga Kosova, serb apo shqiptar duhet të jetë krenar me suksesin që ajo...