Përveç numrit të lartë të viktimave, prej ditësh, vijon të qëndrojë në nivele të larta edhe numri i personave të…
Një vaksinë që është përdorur për të parandaluar tuberkulozin, është duke u testuar tek punonjësit e kujdesit shëndetësor në Melburn…
812 viktima në 24 orët e fundit, është bilanci tragjik nga Spanja.Ministria e Shëndetësisë njoftoi se numri total i viktimave…
“Mosmarrëveshjet e vendeve anëtare për politikat ekonomike gjatë pandemisë së koronavirusit, rrezikojnë ta ndajnë projektin evropian”.komisioneri i BEParalajmërimi u bë…
Për shkak të pandemisë nga virusi në mbarë botën miliona njerëz nuk lejohen të dalin nga shtëpia. Çfarë pasojash mund…
Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë aktualisht numrin më të lartë të personave të infektuar me koronavirus në botë. Një…
Koronavirusi vazhdon që të vrasë njerëz anembanë globit, duke shtuar numrin e viktimave, për shkak të virusit vdekjeprurës. Virusi, deri…
Në Shtetet e Bashkuara, numri i të vdekurve nga koronavirusi vazhdon të rritet me shpejtësi dhe ka arritur në rreth…
Është shënuar një tjetër ditë e zezë për Spanjën, e cila në 24 orët e fundit ka regjistruar në numër…
Ministri i Financave të landit Assia në Gjermani, Hesse, Thomas Schäfer kreu vetëvrasje. Trupi i tij u gjet të shtunën…
Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka…
Shtetet europiane janë duke menduar sesi të ndihmojnë bizneset që të mund të rimarrin veten, pas koronavirusit. Franca ka ndarë…

Lajmet e fundit

Nuk lejohen të kalojnë kufirin/ Fëmijë, gra dhe burra kalojnë natën në të ftohtë mes Greqisë dhe Shqipërisë

Aktualitet

Nuk lejohen të kalojnë kufirin/ Fëmijë, gra dhe burra kalojnë natën në të ftohtë mes Greqisë dhe Shqipërisë

Vijon të jetë e rëndë dhe problematike situata me qytetarët shqiptarë, të bllokuar në pikën kufitare të Kapshticës. Gati 40 persona vazhdojnë të qëndrojnë mes kufirit shqiptaro grek teksa nuk lejohen...

Lajme të mira nga Franca, në 24 orë humbin jetën vetëm 441 persona. Ja sa ka shkuar numri i të infektuarve

Globi

Lajme të mira nga Franca, në 24 orë humbin jetën vetëm 441 persona. Ja sa ka shkuar numri i të infektuarve

Lajme të mira vijnë nga Franca sa i përket numrit të viktimave nga koronavirusi. Mediat vendase raportojnë se në 24 orë kanë ndërruar jetë 441 persona, një numër më i ulët se...

Pas kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar edhe e dashura e tij shtatzënë e infektuar me koronavirus

Globi

Pas kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar edhe e dashura e tij shtatzënë e infektuar me koronavirus

Carrie Symonds, e dashura e kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar Boris Johnson, konfirmoi se është prekur nga koronavirusi. Johnson vetë rezultoi pozitiv me koronavirus javën, ndërsa e dashura e tij, e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!