Fjalimi i më poshtëm është marrë nga libri i autorit Stephan Zannowich, me titullin « Le Grand Castriotto d’Albanie, Histoire…
Eklipsi henor me i gjate i ketij shekulli ndodhi dje dhe shume prej nesh arriten ta shohin me sy te…
Për herë të parë, kompania Alba do t’i besojë testet për produktet gjysmë të gatshme dhe të para si kakao…
A e keni menduar ndonjëherë se çfarë ndodh me vajin që përdoret për të gatuar ushqime të skuqura? E pra,…
1.Tre mjeke thanë se Roberti ishte vëllai i tyre, mirëpo vetë Roberti tha se nuk kishte vëllezër. Kush po gënjen…
Të arritur peshën ideale dhe të mbajturit atë mund të jetë një nga sfidat më të vështira në ditën e…
Një kopsht zoologjik në Egjipt është akuzuar se ka pikturuar një gomar me qëllim që të duket si zebër, pasi…
Kur përshëndesim një të panjohur me një shtrëngim duarsh, kapim informacione nën formën e substancave kimike Kur takohen dy qen,…
Për 1.500 vjet, Europa Perëndimore “harroi” të notojë, duke iu larguar ujit e tmerruar. Kthimi tek noti, është një triumf…
Shkencëtarët besojnë se kanë gjetur për herë të parë ujë të lëngshëm në Mars, një tregues që në Planetin e…
Një fotograf ka kapur imazhe mahnitëse të detit me ngjyra të ndezura blu, pasi miliona fluksa blu u ndezën si…
Më shumë se 150 kërmij morën pjesë në kampionatin vjetor të kërmijve, një ngjarje që ka funksionuar që nga vitet…

Lajmet e fundit

19-vjeçari vdes në Londër/ Flet tezja: Kishte dhimbje gjoksi, i thanë se është thjesht një grip i keq

Kronikë

19-vjeçari vdes në Londër/ Flet tezja: Kishte dhimbje gjoksi, i thanë se është thjesht një grip i keq

Luca Di Nicola ishte një 19-vjeçar me origjinë nga provinca e Teramos në Itali, i cili vdiq në 24 mars në Londër. Shkak i vdekjes dyshohet të jetë bërë koronavirusi...

Zjarrfikësi italian që ndihmoi gjatë tërmetit: Faleminderit vëllezër shqiptarë, nuk do ta harrojmë

Aktualitet

Zjarrfikësi italian që ndihmoi gjatë tërmetit: Faleminderit vëllezër shqiptarë, nuk do ta harrojmë

Në nëntor udhëhoqi një ndër ekipet e kërkim-shpëtimit për viktimat e tërmetit në Shqipëri.Pino di Gioia, shef i zjarrfikësve në Bari, nuk e fsheh mallëngjimin teksa sheh mjekët shqiptarë që...

“Më e keqja kaloi”, Dolores nis palestrën, e ndihmon Ronaldo

Show-biz

“Më e keqja kaloi”, Dolores nis palestrën, e ndihmon Ronaldo

Më e keqja kaloi: Maria Dolores, nëna e Cristiano Ronaldo, është rikthyer në shtëpi pas operacionit që iu nënshtrua një muaj më parë. Lajmin e ka bërë publik vetë Dolores...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!