Besojeni ose jo, fiksimi i radhës i njerëzve është të pinë lëng nga disa eshtra të lashta të sapo-gjetura në…
Te “Rregullorja e Modestisë” në ushtrinë izraelite janë shtuar nene të reja, që i ndalojnë ushtaret femra të veshin bluza…
Për ata që marrin vesh nga këto punë, prodhimet origjinale mund të dallohen që në cilësinë e materialit. Por, gjithsesi…
A e keni pyetur ndonjëherë veten se pse shefat e kuzhinës mbajnë kapele të lartë në kokë?  Përveç shpjegimit të…
Diamantet janë një nga artikujt më të çmuar të shoqërisë, dhe shkencëtarët kanë gjetur një thesar të fshehur që mban…
Fakte janë ato që e bëjnë botën të shkojmë përreth - fjalë për fjalë. Prej momentit të lindjes, ne jemi…
Në Grenlandë zyrtarët thonë se kurrë nuk kanë parë një akullnajë aq të madhe. Verën e kaluar, katër vetë u…
Ju mërzit fundi i një filmi? Mendoni se regjisori mund ta kishte zgjidhur ndryshe? Tani, falë teknologjisë, një gjë e…
I quajtur papirusi i Baselit daton para 2000 vjetësh. Të gjitha studimet kanë përcaktuar si autor Galenon, mjekun më të…
Simboli i shqiponjës dy krenare, kohëve të fundit është bërë ndër simbolet më të famshme në botë, janë artistët shqiptarë…
Gërmimet që po kryhen në bashkëpunim mes Greek Archaeological Services dhe German Institute of Archaeology në rrënojat e qytetit antik…
Sot ata janë figurat më të rëndësishme të botës, por dikur kanë qenë njerëz të thjeshtë, të cilët kanë dhënë…

Lajmet e fundit

Basketbollisti i NBA shërohet nga Koronavirusi

Sport

Basketbollisti i NBA shërohet nga Koronavirusi

Ylli i Boston Celtics, Marcus Smart, i cili testoi pozitiv për COVID-19 dy javë më parë, është shëruar plotësisht.“I lirë nga Koronavirus që nga dy ditë më parë. Shëruar nga...

Ja si do jetë moti sot dhe 4 ditët e ardhshme

Moti

Ja si do jetë moti sot dhe 4 ditët e ardhshme

Më poshtë po ju njohim se si do të jenë kushtet meteorologjike për javën që presim. Dita e sotme do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të paqendrueshme, reshjet e shiut...

19-vjeçari vdes në Londër/ Flet tezja: Kishte dhimbje gjoksi, i thanë se është thjesht një grip i keq

Kronikë

19-vjeçari vdes në Londër/ Flet tezja: Kishte dhimbje gjoksi, i thanë se është thjesht një grip i keq

Luca Di Nicola ishte një 19-vjeçar me origjinë nga provinca e Teramos në Itali, i cili vdiq në 24 mars në Londër. Shkak i vdekjes dyshohet të jetë bërë koronavirusi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!