Identifikimi i një dorëshkrimi në 1906, që përmban disa nga veprat e Arkimedit, duke përfshirë Metodën e Teoremave Mekanike,…
Jeni  të paduruar dhe doni të arrini çdo gjë sa më shpejt, e ndërkohë që jeni kë këtë gjendje po…
Miqtë e vërtetë dhe që të duan të mirën janë të paktë në jetën e gjithsecilit prej nesh. Madje ka…
Bebet dinë të njohin fytyrat, por mbase munden të bëjnë edhe më shumë se kaq. Një studim sygjeron se bebet…
Reputacioni i qytetit modest në Bosnjë-Hercegovinë, Buzhim, me një popullsi prej 20 mijë banorësh, tejkalon kufijtë e vendit pasi gati…
Kur Taylor McGoëan ishte pesëmuajshe, asaj filluan t’i dilnin flokë të verdhë, por aspak të butë si të bebeve. Me…
Një vajzë është përjashtuar nga mbrëmja e fundvitit në shkollë pasi vuan nga problemet mendore. Laitha-Jayde Trimble, 16 vjeçe përfundoi…
Bananja  që paraqitet në këtë foto është cilësuar si bananja më e shtrenjtë në botë. Ajo është një vepër arti…
Franca ka ndërmarrë disa politika sociale për t’u ardhur në ndihmë grave shtatzëna. Kështu autoritetet do t’i paguajnë 300 euro…
Hëna e Përgjakshme muajin e ardhshëm do të jetë eklipsi më i gjatë hënor i shekullit, kanë paralajmëruar astronomët, para…
Mesjeta ka qenë një periudhë jo e gjitha e errët ashtu si na kanë bërë të besojmë. Ka patur periudha…
Duket se ekzistojnë vetëm katër ngjyra të pasaportave në botë, dhe secili vend e ka arsyen e tij pse zgjedh…

Lajmet e fundit

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Aktualitet

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Prej dy ditësh numri i rasteve aktive me koronavirus në vendin tonë është rritur. Deri më tani numri i personave aktivë me koronavirus në vendin tonë është 220 raste, kryesisht...

Tragjike në Mamurras, gruaja e ish-boksierit gjendet e djegur në banesë (VIDEO)

Aktualitet

Tragjike në Mamurras, gruaja e ish-boksierit gjendet e djegur në banesë (VIDEO)

Një ngjarje tragjike ka ndodhur sot në Mamurras, ku një 69-vjeçare është gjetur e djegur në banesën e saj, ku jetonte e vetme. Gazetari Elidon Ndreka raporton për ‘BalkanWeb’ se viktima, Gjelina Hoti...

Dërguan afër 4 ton drogë nga Shqipëria në Itali, në pranga shqiptarë e italianë

Kronikë

Dërguan afër 4 ton drogë nga Shqipëria në Itali, në pranga shqiptarë e italianë

BRINDIZI / LECEGuardia Di Finanza e Brindizit në bashkëpunim me Antimafian Italiane të Leces kanë përfunduar me sukses sot në mëngjes operacionin e quajtur “San Silvestro 2018”, që ka cuar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!