Jeni  të paduruar dhe doni të arrini çdo gjë sa më shpejt, e ndërkohë që jeni kë këtë gjendje po…
Miqtë e vërtetë dhe që të duan të mirën janë të paktë në jetën e gjithsecilit prej nesh. Madje ka…
Bebet dinë të njohin fytyrat, por mbase munden të bëjnë edhe më shumë se kaq. Një studim sygjeron se bebet…
Reputacioni i qytetit modest në Bosnjë-Hercegovinë, Buzhim, me një popullsi prej 20 mijë banorësh, tejkalon kufijtë e vendit pasi gati…
Kur Taylor McGoëan ishte pesëmuajshe, asaj filluan t’i dilnin flokë të verdhë, por aspak të butë si të bebeve. Me…
Një vajzë është përjashtuar nga mbrëmja e fundvitit në shkollë pasi vuan nga problemet mendore. Laitha-Jayde Trimble, 16 vjeçe përfundoi…
Bananja  që paraqitet në këtë foto është cilësuar si bananja më e shtrenjtë në botë. Ajo është një vepër arti…
Franca ka ndërmarrë disa politika sociale për t’u ardhur në ndihmë grave shtatzëna. Kështu autoritetet do t’i paguajnë 300 euro…
Hëna e Përgjakshme muajin e ardhshëm do të jetë eklipsi më i gjatë hënor i shekullit, kanë paralajmëruar astronomët, para…
Mesjeta ka qenë një periudhë jo e gjitha e errët ashtu si na kanë bërë të besojmë. Ka patur periudha…
Duket se ekzistojnë vetëm katër ngjyra të pasaportave në botë, dhe secili vend e ka arsyen e tij pse zgjedh…
Zbulohen edhe 80 planetë të rinj jashtë sistemit tonë diellor. Kjo është bërë e mundur falë teleskopit hapësinor të NASA,…

Lajmet e fundit

Pranuan të paguajnë karantinën, futen në atdhe 8 shqiptarë

Aktualitet

Pranuan të paguajnë karantinën, futen në atdhe 8 shqiptarë

Tetë shqiptarë të cilët ishin bllokuar në tokën neutrale midis Greqisë dhe Shqipërisëm janë lejuar ditën e sotme të kalojnë doganën e Kapshticës për tu futur në atdhe.  Ata janë lejuar...

Qëndroi 4 ditë i bllokuar në kufi/ Rëndohet gjendja shëndetësore e emigrantit, niset me urgjencë në spital

Aktualitet

Qëndroi 4 ditë i bllokuar në kufi/ Rëndohet gjendja shëndetësore e emigrantit, niset me urgjencë në spital

Një prej emigrantëve të kthyer nga toka neutrale në gjendje të rëndë shëndetësore. Burime bëjnë me dije se, emigranti prej 4 ditësh ka qëndruar në tokë neutrale dhe gjendja e...

Grafiku i Ramës: Mbi të gjitha sot është mbrojtja e jetës së çdo shqiptari

Politikë

Grafiku i Ramës: Mbi të gjitha sot është mbrojtja e jetës së çdo shqiptari

Edi Rama ka publikuar në Facebook grafikun e ecurisë së koronavirusit në Shqipëri dhe vendet e tjera të rajonit dhe botës. Kryeministri shkruan përbri grafikut se sot është më e rëndësishme...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!