Arthur Schopenhauer (22 shkurt, 1788 – 21 shtator, 1860) ishte filozof gjerman.  Ai më së shumti është i njohur për…
Të bëhesh i pasur nuk ndodh në një moment të papritur.  Thomas Corley, autori i “Zakoneve të pasura: zakonet e…
Pneumatikë për kuajt Materiali i rrotave të automjeteve siguron një kapje të mirë. Pse të mos i përshtasim për patkojtë…
Ëndrrat janë imazhe që shohim gjatë gjumit të natës dhe thuhet se transmetojnë emocionet e përjetuara gjatë ditës. Ata nuk…
Të gjithëve na hapet goja gjatë gjith kohës, por pse? Me intuitë ju do të mendoni se ka diçka të…
Tharëset e duarve mund të mbushin duart me baktere që qarkullojnë në banjë.  Në hapësirat pa tharëse, vetëm gjashtë koloni…
Blogu i udhëtimeve “The Balkanista” shkruan një letër të hapur për të gjithë fansat, ku shpjegon 10 arsye përse duhet…
8 oficerë policie u shkarkuan nga detyra pasi bënë përgjegjës minjtë për gjysmë ton marijuanë të zhdukur nga një magazinë.…
Shumë njerëz mendojnë se data 13 është e pafat. Për shumë nga ata që e mendojnë këtë, kur vjen data…
1.Truri i njeriut ka mbi 100 miliardë qeliza nervore. 2.Njerëzit dhe delfinët janë të vetmet specie që bëjnë seks për…
 Shpesh njerëzit ndeshen me kuriozitete të rralla që ndodhin nëpër Botë. Disa mbesin mister kurse disa të tjera shpjegohen në…
Një nga shkaktaret kryesore të stresit është puna. Njerëzit përpiqen që të zgjedhin profesionet në të cilat kanë më shumë…

Lajmet e fundit

Tentuan të vidhnin të moshuarën, policia vihet në ndjekje por ata kryejnë një tjetër grabitje. Kush janë shqiptarët e arrestuar

Bota Shqiptare

Tentuan të vidhnin të moshuarën, policia vihet në ndjekje por ata kryejnë një tjetër grabitje. Kush janë shqiptarët e arrestuar

Dy hajdutë shqiptarë, që po vëzhgoheshin prej disa javësh nga policia italiane, u arrestuan menjëherë pasi vodhën një banesë në Villapinta, një qytezë në Monte, ndërsa kishin provuar të kryerin...

Politikë

Fuga: Gjykata Kushtetuese të mos përzihet me politikën

Akademiku Artan Fuga i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24” tha se për Gjykatën Kushtetuese kemi përplasje të fortë mes palëve. Fuga ka theksuar se çështja e Gjykatës Kushtetuese duhet...

Itali, shpërthim i fuqishëm në një fabrikë fishekzjarresh, 4 të vdekur

Aktualitet

Itali, shpërthim i fuqishëm në një fabrikë fishekzjarresh, 4 të vdekur

Të paktën katër persona kanë humbur jetën dhe tre janë plagosur rëndë pas dy shpërthimeve të njëpasnjëshmë në një fabrikë fishekzjarrësh në Mesina, Itali. Ndërkohë një tjetër person rezulton i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!