Njerëzit janë përplot me ide dhe çdo veprim të ditës e bëjnë më të lehtë nëpërmjet shpikjeve të ndryshme. Përmes disa…
1. Popujt e Lindjes së Lashtë njihen ndër shpikësit dhe zbuluesit më të mëdhenj në disa fusha shkencore. Arritjet e…
19 prill 1955/ Një nga mendjet më origjinale dhe më të mëdha të njerëzimit i cili krijoi shkencën moderne vdiq…
Cellino Villuaneva Jaramillo, i cili besohet të ketë lindur më 1896, vdiq në spital pasi shpoi mushkërinë e tij pas…
Numerologu David Meade ka parashikuar fundin e botës më 23 prill 2018 në një parashikim tronditës që insiston në një…
Çdo ditë zbulojmë diçka të re mbi kafshët dhe botën përreth nesh. Shikoni me ne botën shtazore dhe mësoni faktet…
Popullsia: Kuba është ishulli më i madh në Karaibe si për nga madhësia edhe nga popullësia, afërsisht ka 11.5 milionë…
Jeni në pritje të ditës më të rëndësishme të jetës suaj, ditës së dasmës? Atëherë ne ju themi që, përveç…
Peshonte plot 150 kilogramë një peshk ton që u zu nga peshkatarët në Vlorë. Një kuzhinier shfaqet teksa gatuan këtë…
Një person shumë i apasionuar pas golfit ka blerë në ankand topin e golfit me të cilin Tiger Wood fitoi…
Suedia ka ndërtuar rrugën e parë elektrike, e cila lejon që makinat elektrike të karikojnë baterinë pa qenë e nevojshme…
Është e vështirë të mbani punonjësit më të mirë, por nuk duhet të jetë kështu. Pjesa më e madhe e…

Lajmet e fundit

Shkencëtarët ringjallin zërin e priftit egjiptian 3000 vjeçar me ndihmën e printerit 3D

Globi

Shkencëtarët ringjallin zërin e priftit egjiptian 3000 vjeçar me ndihmën e printerit 3D

Shkencëtarët kanë ringjallur zërin e një prifti egjiptian 3000 vjeçar duke rikrijuar traktin e tij vokal me një printer 3D. Neyasmun, në arkivolin e të cilit ishte shkruajtur "e vërteta...

Antishpifja që jua shpifi të gjithëve

Politikë

Antishpifja që jua shpifi të gjithëve

Nga Luçiano Boçi Paketa anti-shpifje vazhdon të prodhojë reagime mosaprovuese në shumë nivele. Zërat e ndryshëm që e kundërshtojnë për herë të parë duket se u bënë bashkë. Tanimë nuk janë...

Rrihte e përdhunonte gruan, ngacmonte seksualisht edhe vajzën, arrestohet shqiptari

Aktualitet

Rrihte e përdhunonte gruan, ngacmonte seksualisht edhe vajzën, arrestohet shqiptari

Një shqiptar është arrestuar në Itali. Gruaja e paditi në policinë Italiane për dhunën që ai ushtronte ndaj saj dhe vajzës. Çifti shqiptar kishte vite që jetonte në Itali. Media italiane...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!